Розширене використання цифрових активів у транскордонних розрахунках між Росією та Китаєм полегшує двосторонні платежі, повідомила Reuters цифрова платформа Qifa, оскільки через санкції деякі розрахунки безпосередньо через банки потребують місяців.
Qifa, заснована в 2013 році і належить Китаю, спочатку була зосереджена на імпорті китайських споживчих товарів до Росії. Однак цього року він запустив двосторонню торгівлю, сприяючи стрімкому зростанню торгівлі між двома країнами, попри те, що загроза вторинних санкцій США проти китайських банків ускладнює платіжні потоки через більш суворі процедури відповідності.
Зменшення кількості банків у Китаї, які бажають ризикнути можливими санкціями, спричинило вузькі місця платежів і дедалі складніші кроки , щоб уникнути затримок, включаючи обхідний шлях із використанням невеликих регіональних банків Китаю, які можуть працювати непомітно.
Зіткнувшись із цими перешкодами, Qifa, яка працює з Пекіна та Москви та незабаром вийде на Московську біржу, звернулася до розрахунків за цифровими активами та криптовалютою, які можуть відбутися за один день.
Засновник Qifa Сун Тяньшу сказав, що компанія уважно стежить за законодавством по обидві сторони кордону та вже сприяє транскордонним платежам за допомогою tether (USDT) — так званого «стейблкойна», який зберігає стабільну вартість у доларах.
Росія дозволяє здійснювати розрахунки за допомогою деяких цифрових фінансових активів, які можуть обійти банківську систему, таких як tether. Російський парламент також розглядає законопроєкт, який легалізує всі криптовалюти як платіжний засіб у зовнішній торгівлі.
"Затримки платежів пов'язані з тим, що багато російських контрагентів зіткнулися з посиленням вимог китайських банків щодо постачання до Росії", - сказав в інтерв'ю заступник голови правління Кайл Шостак. «Багато російських контрагентів не зовсім звикли до такої практики і не знають, як реагувати на ці запити».
Раніше платежі займали максимум один-два дні, але зараз різні процедури та перевірки затримують платежі на один-три місяці, сказав Тяньшу. У деяких випадках недостатня документація перешкоджає транзакціям, але компанії починають адаптуватися.
"Зараз спостерігається хороша тенденція - багато платежів і багато компаній, які пройшли ці перевірки, правильно склали пакети документів", - сказав Тяньшу в тому ж інтерв'ю.
Але сумніви щодо того, чи є деякі продукти подвійного призначення, можуть призвести до тривалих затримок, сказав Тяньшу.
Західні санкції забороняють постачання до Росії товарів подвійного призначення, які можуть бути використані для підтримки конфлікту в Україні. Китай розглядається урядом США як ключовий глобальний центр для Росії, щоб постачати матеріали для своєї армії, включаючи напівпровідники та запчастини для безпілотників.
У четвер Qifa встановила ціновий діапазон для свого лістингу на Московській біржі на рівні 92-110 рублів ($1,08-$1,29 за акцію). Він сказав, що дивиться на розвиток у Казахстані та інших колишніх радянських країнах.
(1 $ = 85,2000 руб.)