Львівський музей історії релігії створить цифровий архів власних колекцій
Львівський музей історії релігії створить цифровий архів власних колекцій

Львівський музей історії релігії створить цифровий архів власних колекцій

Для 22 археологічних пам’яток створять 3D-моделі.

Львівський музей історії релігії розпочав оцифрування своїх фондових колекцій у межах проєкту, підтриманого «Українським культурним фондом», повідомила пресслужба музею.

Після оцифрування на онлайн-платформі, яку розробляють для музею, бопублікують фотографії з інформацією українською та англійською мовами про 1200 найцікавіших музейних пам’яток. Також планують створити 3D-моделі 22 археологічних пам’яток з фондової колекції для огляду відвідувачами. Проєкт планують втілити до жовтня.

«У мирний час в нашому музеї експонувалось близько 10% фондової колекції. Частина з тих пам’яток, що не експонувались в постійній експозиції, презентувались на виставках, публікувались в музейних каталогах та наукових виданнях, але ці видання відомі лише невеликій групі спеціалістів. Значна частина колекції ніколи не була доступна для відвідувачів. А з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, музейні пам’ятки надійно сховані і побачити її немає можливості. Завдяки цифровому архіву, кожен охочий зможе вільно досліджувати унікальні артефакти, що розповідають про різні аспекти релігійної культури», — розповіла координаторка проєкту Надія Полянська.

Музей історії релігії є унікальним в контексті збереження та популяризації саме сакральної спадщини й присвячений усім світовим релігіям. Музей будує свою роботу на основі свободи слова і віросповідання, релігійної толерантності. Високоякісні 3D-моделі та детальні фотографії дозволять розглянути експонати з усіх боків, ніби вони знаходяться прямо перед вами

За словами музейників, створення цифрового архіву у Львівському музеї історії релігії в музеї є важливим кроком у збереженні та популяризації сакральної спадщини України.

  • Читайте також: Волонтери створили 3D-модель зруйнованого російською атакою музею Шухевича

 Фото: ілюстративне / Львівський музей релігії

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Львів
Джерело матеріала
loader
loader