Система БУХ2 "Сова" є економічною альтернативою комплексу 1Б75 "Пенициллин" і призначена для виявлення артилерії та бронетехніки противника.
Російське конструкторське бюро "Талламхо" почало серійне виробництво другого покоління акустичної розвідувальної системи БУХ2 "Сова", а також оновленого акустичного детектора дронів "Малик". Про це представники КБ повідомили агентству ТАСС.
"Ми почали серійно виробляти друге покоління системи акустичної розвідки БУХ2. У серійне виробництво запущено й акустичний детектор дронів "Малик", який оновився до другої версії як у переносній, так і в мобільній версіях. Інформація про кількість вироблених виробів не розголошується", — розповіли інженери.
БУХ2 "Сова" — конкурентна система 1Б75 "Пенициллин"
З цієї нагоди оглядачі Army Recognition написали, що система БУХ2 "Сова" є економічною альтернативою артилерійській розвідувальній системі 1Б75 "Пеніцилін" і призначена для виявлення артилерії та бронетехніки противника шляхом аналізу акустичних хвиль від пострілів. Нова система відрізняється від попереднього покоління (БУХ1) поліпшеною дальністю і точністю виявлення, що робить її ефективною на відстані до 7 кілометрів.
Для порівняння, система артилерійської розвідки 1Б75 "Пенициллин", розроблена НДІ "Вектор", являє собою акустико-теплову систему, призначену для виявлення вогневих позицій артилерії, мінометів, РСЗВ, зенітних і тактичних ракет. Вона не використовує радіохвилі, оскільки може визначати вогневі позиції противника в радіусі 25 кілометрів і коригувати вогонь артилерії на відстані до 40 кілометрів. Це робить її стійкою до виявлення і глушіння системами радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Оновлений акустичний детектор дронів "Малик"
Також експерти розповіли про детектор дронів "Малик". За їхніми словами, він доступний як у переносному, так і в мобільному варіантах. Особливою новинкою є компактний акустичний детектор дронів "Малик-Милли" розміром 11x8,5x3 см, що робить його найменшим у серії.
Ці детектори здатні ідентифікувати різні цілі, включно з безпілотниками, далекомірами, лазерами протитанкових керованих ракет і снайперськими прицілами. Вони збирають бібліотеку звукових сигнатур дронів, яку користувачі можуть оновлювати в режимі реального часу через інтернет.
Випробування показали, що система може виявляти далекомірну активність на відстані до 700 метрів, а в майбутньому планується провести випробування на здатність виявляти подвійні лазерні промені ПЗРК Stinger.
Важливо Засікає артилерію за 50 км: РФ застосовує в Україні комплекс "Пеніцилін" (фото)Раніше повідомлялося, що за даними аналітиків з ISW, ЗС РФ удосконалюють здатність використання FPV-дронів для перехоплення українських БПЛА дистанційного мінування.