Позбутися жиру на животі нелегко, навіть якщо ви помічаєте зменшення ваги на обличчі, руках або інших частинах тіла. Проблема в тому, що жир на животі має тенденцію триматися довше.
Є чотири основні причини, чому так важко позбутися жиру на животі. Про них розповіли фахівці на eatthis.com.
"По-перше, у шлунку знаходиться більше "бета" жирових клітин, які не так легко реагують на процес розщеплення жиру. По-друге, гормон стресу кортизол пов’язаний із накопиченням жиру в області середини тіла. По-третє, високий рівень інсуліну сприяє накопиченню жиру навколо живота. І нарешті, генетика може впливати на те, де саме на тілі накопичується жир", – пояснює дієтолог Корі Рут.
Якщо вам важко позбутися жиру на животі або ви плануєте зробити це, є кілька порад від дієтологів, які можуть допомогти.
Деякі вправи не позбавлять від жиру на животі
"Кранчі та присідання корисні для тонізування і зміцнення м’язів живота, але вони не обов’язково спалюють жир на животі. Зосередьтеся на зменшенні загального споживання калорій і збільшенні фізичної активності", – каже дієтолог Ембер Панконін.
Контролюйте рівень цукру в крові
"Підвищений рівень інсуліну сприяє накопиченню жиру навколо живота. Включення більшої кількості білка і клітковини у раціон може допомогти знизити рівень інсуліну", – додає Рут.
Споживайте більше клітковини
"Дієта, багата клітковиною, має важливе значення для загального здоров’я і втрати ваги. Клітковина забезпечує відчуття ситості, допомагає регулярному випорожненню та стабільному вивільненню енергії. Найкраще отримувати клітковину зі справжніх харчових продуктів, таких як фрукти, овочі, зернові та бобові", – пояснює дієтолог Роксана Ехсані.
Уникайте надмірного вживання алкоголю
"Алкогольні напої можуть збільшити жир на животі або ускладнити його зменшення. Їжа, яка часто споживається з алкоголем, як-от смажена їжа, також може сприяти накопиченню жиру", – зазначає Панконін.
Висипайтеся
"Недостатня кількість сну може негативно вплинути на загальне здоров’я та сприяти накопиченню жиру на животі. Сон принаймні 7 годин на добу важливий для регулювання гормонів голоду і зменшення тяги до калорійної їжі", – каже Ехсані.
Стрес може сприяти накопиченню жиру на животі
"Високий рівень стресу підвищує рівень кортизолу, що може збільшити апетит. Можливість керувати стресом допоможе у всіх сферах життя, включаючи харчові звички", – говорить Панконін.
Розподіляйте споживання білка протягом дня
"Білок важливий для щоденного раціону, але його варто рівномірно розподіляти протягом дня. Білок забезпечує стабільний рівень цукру в крові і довше тримає вас ситими. Гарними джерелами білка є грецький йогурт, сир, горіхи, насіння, горіхове масло, яйця, тофу, сейтан, темпе, квасоля, бобові, цільні зерна, такі як кіноа, дикий рис, гречка, ячмінь, овес", – каже Ехсані.
Пийте достатньо води
"Вода є важливою для здоров’я, і варто пити її щонайменше 8 чашок на день. Регулярне споживання води допомагає контролювати відчуття голоду і сприяє втраті жиру на животі", – підсумовує Ехсані.
Хоча позбутися жиру на животі не завжди легко, ці поради можуть зробити процес більш керованим. Якщо вам потрібна додаткова допомога, зверніться до зареєстрованого дієтолога для отримання індивідуальних рекомендацій.
Раніше OBOZ.UA пояснював,чи дійсно банан може допомогти схуднути.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.