ПТРК Bulsae в Україні: постачання КНДР зброї росіянам загрожує серйозною ескалацією, — Forbes
ПТРК Bulsae в Україні: постачання КНДР зброї росіянам загрожує серйозною ескалацією, — Forbes

ПТРК Bulsae в Україні: постачання КНДР зброї росіянам загрожує серйозною ескалацією, — Forbes

У Південній Кореї розкритикували угоди Росії та КНДР у сфері безпеки та заявили про можливий перегляд заборони на постачання зброї Україні.

У вівторок 30 липня в мережі з'явилося фото з північнокорейським протитанковим комплексом (ПТРК) Bulsae-4, який зафіксувала українська аеророзвідка в Харківській області. Коментуючи подію, оглядачі Forbes зазначили, що якщо КНДР справді постачає Росії таке озброєння, значить Пхеньян допомагає розв'язати Москві одну з найбільших проблем на полі бою — брак бронетехніки спеціального призначення.

Автори матеріалу пишуть, що судячи з усього, тісніші військові зв'язки між Росією і Північною Кореєю починають впливати на перебіг бойових дій. Цьому передував візит президента РФ Володимира Путіна в Пхеньян, де він зустрівся з північнокорейським лідером Кім Чен Ином. Підсумком візиту стало підписання оборонного пакту між Росією і Північною Кореєю. А через шість тижнів з'явилися свідчення того, що північнокорейська військова техніка бере участь у бойових діях в Україні, що свідчить про серйозну ескалацію.

Можливі наслідки

Деталі червневого пакту безпеки між Росією і КНДР невідомі, але цілком імовірно, вважають оглядачі, що його умови включають значні постачання техніки північнокорейського виробництва. Це було б логічно для РФ, яка зазнає труднощів зі створенням нових або вилученням з довгострокового зберігання достатньої кількості бойових машин.

Якщо російські військові дійсно отримують північнокорейські машини, це може включати й інші типи техніки, такі як сучасні танки та бронетранспортери. Особливо гостро російська армія потребує таких бойових одиниць на тлі щомісячних втрат близько 600 одиниць.

"Тому не дивуйтеся, якщо врешті-решт побачите колишні корейські танки Pokpung-ho і БТР M2010 на російському боці лінії фронту в Україні", — пише видання.

Реакція Південної Кореї

Підтримка Північною Кореєю російських військових дій може призвести до зміни позиції Сеула. Річ у тім, що радник з національної безпеки Південної Кореї Чан Хо Чжин уже розкритикував пакт між Путіним і Кім Чен Ином і заявив про можливий перегляд заборони на постачання зброї Україні.

Його слова мають вагу в контексті того, що Південна Корея виробляє одні з найкращих зразків озброєння у світі, і їхні постачання можуть суттєво вплинути на перебіг конфлікту. Таким чином, співпраця між Росією та Північною Кореєю у військовій сфері вже починає справляти реальний вплив на бойові дії в Україні, а можливі дії з боку Південної Кореї можуть ще більше змінити баланс сил у регіоні.

ПТРК Bulsae-4: що відомо

Раніше ми писали, що Bulsae-4 являє собою унікальну машину виробництва КНДР, засновану на шасі північнокорейської версії російського бронетранспортера БТР-80 — М-2010.

Протитанковий комплекс Bulsae-4

Основним засобом ураження є ракети Bulsae-4 NLOS, аналогічні ізраїльським Spike NLOS і китайським HJ-10, які призначені для ураження цілей за межами прямої видимості (NLOS). Кожна з ракет важить десятки кілограмів і має радіус дії до 25 км.

Військові експерти Army Recognition пишуть, що поєднання сучасних технологій наведення, надійної мобільності та інтегрованих заходів захисту гарантує, що Bulsae-4 залишається значною загрозою для броньованих цілей на полі бою.

Теги за темою
Росія Зброя
Джерело матеріала
loader
loader