Революційна технологія скорочує вартість встановлення вітряних турбін на 50%
Революційна технологія скорочує вартість встановлення вітряних турбін на 50%

Революційна технологія скорочує вартість встановлення вітряних турбін на 50%

Запатентована система складання ліфтового типу обіцяє простіше, безпечніше і швидше встановлення та обслуговування вітряної турбіни.

Стартап CLS Wind (США) розробив нову систему встановлення турбін, яка може вдвічі знизити ціни на наземні, морські та плавучі вітряні станції, одночасно даючи змогу встановлювати великі пристрої. Про це пише Interesting Engineering.

Запатентована система збірки ліфтового типу в галузі морської вітроенергетики обіцяє простіше, безпечніше встановлення та обслуговування вітряних турбін без використання барж або суден. Технічне обслуговування і капітальна модернізація також можуть виконуватися швидше і дешевше.

Конструкція системи може бути застосована як для наземних, так і для морських вітряних турбін і дасть змогу здійснювати одночасну установку, оскільки її можна виконувати з використанням невеликих кранів. А ось у кранах великої вантажопідйомності та/або надпотужних кранових системах необхідності немає, йдеться на сайті компанії. Стартап обіцяє повнофункціональне, підйомно-навантажувальне тестування системи, повну автоматизацію робіт.

Управління вітроенергетичних технологій (WETO) Міністерства енергетики США (DOE) нещодавно оголосило про можливість фінансування національних і регіональних досліджень і розробок у сфері морської вітроенергетики, в рамках якої буде виділено 48,6 мільйона доларів на розробку плавучих морських вітряних платформ; вивчення інновацій для фундаментів з фіксованим дном; поліпшення охорони морської дикої природи за допомогою нових технологій моніторингу. Інші галузі включають розширення охоплення внутрішнього ланцюжка поставок; просування академічного лідерства США в галузі плавучої морської вітроенергетики; і дослідження рішень для захисту майбутньої інфраструктури від блискавок.

За останні роки США більш ніж потроїли потужність вітрової енергії з 47 ГВт у 2010 році до 147,5 ГВт до кінця 2023 року, внаслідок чого вироблення електроенергії, яку виробляє вітер, збільшиться. Однак, згідно зі звітом Global Data, 2023 року рівень використання вітряних турбін впав до восьмирічного мінімуму в 33,5%.

Раніше ми повідомляли про те, що вітряні та сонячні електростанції Китаю виробляють більше енергії, ніж вугільні. Сукупна потужність вітрової та сонячної енергії в Китаї до кінця 2024 року становитиме 1 350 ГВт — понад 40% від загальної встановленої потужності в 3 300 ГВт від усіх джерел енергії.

Джерело матеріала
loader
loader