Серед найнебезпечніших засобів протидії F-16 — російські системи ППО С-400 і С-500, засоби РЕБ "Красуха-4", а також винищувачі ВКС РФ, які озброєні далекобійними ракетами класу "повітря-повітря" — Р-77 і Р-37М.
З постачанням винищувачів F-16 до українських збройних сил, їхні можливості піддаються серйозним випробуванням в умовах конфлікту з Росією. Літаки, відомі своєю універсальністю та успіхами в різних бойових сценаріях, можуть зіткнутися з безліччю загроз з боку російських систем ППО та іншої військової техніки. Про те, які російські військові технології загрожуватимуть ефективності F-16, і з якими стратегічними викликами зіткнуться українські сили розповіли оглядачі Army Recognition.
Йдеться, звичайно ж, про передові системи протиповітряної оборони Збройних сил РФ, такі як С-400, С-500 і "Панцирь-С1". Загрозу F-16 становлять і засоби радіоелектронної боротьби, якими володіє противник, а також різні винищувачі ПКС РФ та їхнє озброєння.
Передові системи ППО Росії
С-400 "Триумф"
Однією з найбільш значних загроз для F-16 є система ППО дальньої дії С-400 "Триумф". Вона призначена для ураження різних повітряних цілей, включно з літаками, безпілотниками й балістичними ракетами, на відстані до 400 км. Завдяки своїм просунутим радарним можливостям, система здатна відстежувати безліч цілей одночасно, включно з тими, що використовують стелс-технології або летять на низьких висотах, що робить її особливо небезпечною для F-16.
С-500 "Прометей"
Нова система С-500 "Прометей" становить ще більшу загрозу. С-500 здатна перехоплювати гіперзвукові ракети й стелс-літаки на великих відстанях і висотах, що значно ускладнить роботу льотчиків F-16.
"Панцирь-С1"
Система "Панцирь-С1" забезпечує захист на ближніх і середніх дистанціях, ефективно уражаючи літаки, що летять низько, під час операцій із ближньою повітряною підтримкою, що наражає F-16 на додаткову небезпеку.
Системи РЕБ
"Красуха-4"
Електронні засоби боротьби Росії, такі як "Красуха-4", становлять значну загрозу для F-16. Ця система РЕБ призначена для придушення і порушення роботи ворожих радарів і супутникових комунікацій. При цьому "Красуха-4" здатна засліплювати радари та навігаційні системи літаків, ускладнюючи льотчикам підтримання ситуаційної обізнаності та виявлення цілей.
"Мурманск-БН"
Береговий комплекс радіоелектронної боротьби "Мурманск-БН", здатний порушувати комунікації на великих відстанях, що ускладнює координацію F-16 з іншими підрозділами та командними центрами. Порушення комунікаційних ліній може ізолювати ескадрильї F-16, роблячи їх більш уразливими для російських оборонних систем і знижуючи їхню бойову ефективність.
Російські винищувачі
Су-35, один із найсучасніших багатоцільових винищувачів Росії, являє собою значну загрозу для F-16 у повітряних боях. Володіючи високою маневреністю і передовими системами авіоніки, Су-35 може перевершувати F-16 у маневрених боях і виявляти їх до того, як вони помітять його.
Важливо Вивчили сильні та слабкі сторони: льотчики російських Су-35 заявили, що готові до зустрічі з F-16МіГ-31, дальній перехоплювач, призначений для ураження цілей на високих швидкостях і висотах. Його можливості дозволяють йому протистояти F-16 в умовах, де ухилення від нападу особливо ускладнене.
Су-57, російський стелс-винищувач, також становить серйозну загрозу. Завдяки своїм стелс-технологіям і передовій авіоніці літак здатний виявляти та уражати F-16 у спірному повітряному просторі, кидаючи виклик їхнім оперативним можливостям і виживаності.
Ракетні технології
Ракета Р-77
Російська керована ракета середньої дальності Р-77 класу "повітря-повітря" становить небезпеку для української авіації. Вона використовує активне радіолокаційне самонаведення і може уражати цілі на відстані до 100 км, що дає змогу російським літакам атакувати F-16 з відносно безпечної відстані.
Тим часом це досить спірне твердження. Зазначимо, що за інформацією "Мілітарного" західні винищувачі в Україні будуть оснащені новітньою версією ракети класу "повітря-повітря" AMRAAM AIM-120 з індексом D, яка, на думку експертів, має дальність ураження до 160 км.
Ракета Р-37М
Але критичну небезпеку становлять ракети великої дальності Р-37М, розроблені для ураження важливих цілей, таких як літаки ДРЛО. Її заявлена дальність ураження становить до 400 км, отже, вона може уражати цілі на значній відстані від своїх платформ запуску, що ще більше збільшує цю загрозу.
Радарні та сенсорні технології
"Небо-М"
Прогресивні російські радарні та сенсорні технології також створюють виклики для F-16. Мобільна багатосмугова радіолокаційна система "Небо-М" здатна відстежувати стелс-цілі, що ускладнює дії F-16 в умовах високої загрози.
"Заслон-М"
Радар "Заслон-М", який використовується на перехоплювачах МіГ-31, має передову фазовану антенну решітку (АФАР), здатну відстежувати безліч цілей на великих відстанях. Це ускладнює ухилення F-16 від виявлення, знижуючи їхню бойову ефективність і виживаність у спірному повітряному просторі.
"Щоб протистояти цим загрозам, операторам F-16 вкрай важливо продовжувати інвестувати в технологічну модернізацію, таку як передові засоби радіоелектронної протидії, підвищення скритності та вдосконалення ракетних систем", — підсумували оглядачі.
Нагадаємо, за інформацією видання The Telegraph, в Україні здійснили перші бойові вильоти винищувачі F-16, однак їх, поки що, використовували тільки в ролі "протиповітряної оборони".
Тим часом українські офіційні особи поки що не підтвердили цю інформацію. Як заявив 1 серпня радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк, це коментуватиме президент або головнокомандувач.