Про те, що не варто їсти зелену картоплю через вміст токсичного соланіну, знають, напевно, усі. Але ж і у моркви зеленіє верхівка – чому так стається з овочем і чи безпечний він?
Відповідь дають експерти одного з українських садових центрів. І насправді все не так страшно.
Якщо ви колись куштували зелену верхівку коренеплоду, то помічали, що на смак вона не дуже – не має характерної для моркви солодкавості і навіть гірчить. Вся справа в тому, що у цій частині відбувається трансформація червоних, помаранчевих і жовтих пластид (хромопласти) в зелені (хлоропласти).
Зелені часточки клітини беруть участь в процесі фотосинтезу. Їхня задача – трансформувати світло, воду і вуглекислий газ в поживні речовини. Проте, якщо рослина потрапляє у несприятливі умови, наприклад переживає посуху, ці ж хлоропласти сприяють виробленню шкідливих активних форм кисню.
Коли морква починає зеленіти на кінчику? Наприклад, це характерно для сортів, які мають подовжену форму плоду. Позеленіти у цій частині також можуть плоди, які дуже сильно виступають з землі. Як варіант причини – полив оголяє верхівку коренеплоду і вона починає зеленіти. Також спричинити позеленіння може механічне пошкодження під час обробки ґрунту навколо рослин.
Щоби запобігти проблемі, можна вживати певних профілактичних засобів. Ось що радять досвідчені городники:
- коли плануєте город на сезон, обирайте для нього стійкі до позеленіння голівки сорти та гібриди моркви;
- у кінці серпня – на початку вересня підгорніть моркву на 3-5 см вище рівня ґрунту;
- розпушуйте землю на грядці з морквою акуратно, намагайтесь не торкатись рослин і обробляйте землю в радіусі 10 см від них.
Раніше OBOZ.UA розповідав, коли правильно збирати цибулю.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.