Репортер Гершкович, морпіх Уілан і шпигуни Дульцеви: деталі першого етапу обміну з РФ, — ЗМІ
Репортер Гершкович, морпіх Уілан і шпигуни Дульцеви: деталі першого етапу обміну з РФ, — ЗМІ

Репортер Гершкович, морпіх Уілан і шпигуни Дульцеви: деталі першого етапу обміну з РФ, — ЗМІ

Згідно з повідомленнями джерел ЗМІ, відбувся обмін двох росіян на одного громадянина США. Кремль відпустив співробітника американського медіа, а Словенія — шпигунів РФ. Один з етапів обміну може відбутись в Анкарі, написали журналісти.

Росіяни Артем та Анна Дульцеви, засуджені за шпигунство на користь РФ, вилетіли зі Словенії, де сиділи у в'язниці, та перебувають у Калінінграді. Тим часом інший літак, на якому можуть везти осіб для обміну, прямує у бік Мурманська. Про перебіг обміну ув'язненими між США, РФ, Німеччиною та іншими країнами написали у російському медіа Mash.

Допис про перший етап обміну з'явився у мережі о 13:22. З посиланням на власні неназвані джерела автори каналу написали, що Дульцеви вже на території РФ в Калінінградській області. Про те, якого шпигуна РФ отримає наступним, поки що не відомо: стежать за польотом літака, який летить до Мурманська.

Обміз з РФ - інформація про повернення шпигунів Дульцевих
Фото: Скриншот

Інформація про обмін з'явилась також у західному ЗМІ. Видання Bloomberg написало, що до США повернули журналіста Евана Гершковича, якого росіяни засудили на 16 років за шпигунство. Джерело інформації не вказується — є посилання на анонімних співрозмовників, "знайомих з ситуацією". На кого саме його обміняли, не написали.

Обмін між РФ та США

У росЗМІ "Агентство. Новости" додали більше інформації про траєкторії літаків, у яких можуть перебувати фігуранти обміну. Журналісти стежать за трьома бортами, які Росія раніше використовувала під час обмінів або під час візитів глави МЗС Сергія Лаврова.

Перша точка обміну — Калінінград. Борт Ан-146 (RA-61727) спершу приземлився у цьому російському місті, а потім полетів далі на північний схід.

Друга точка — на кордоні з Норвегією. Згідно з даними сервісу Flightradar24, Ан-146 вже приземлився на відстані 130 км від російсько-норвезького кордону.

Обміз з РФ - літак Ту-148, який летів у Мурманськ
Фото: Агентство. Новости

Третя точка обміну — Анкара. В Туреччину летять відразу два борти Ту-204-300 (номери RA-64057 та RA-64059), ідеться у дописі.

Обміз з РФ - літак Ту-204, який летить в Анкару
Фото: Агентство. Новости

Також журналісти назвали людей, яких можуть обміняти. Кремль може віддати групу політичних ув'язнених росіян, засуджених американців. Вказані імена: Ілля Яшин, Володимир Кара-Мурза, Лілія Чанишева, Ксенія Фадєєва, Олег Орлов, Олександр Скочиленко, Марія Пономаренко, Кевін Ліко (громадянин Німеччини), Ріко Крігер (німець, якого засудили в Білорусі), Еван Гершкович та морпіх Пол Уілан (американці). Також може іти мова про американського військового, який втік з Південної Кореї у Владивосток.

Країни Заходу можуть відправити російських шпигунів або вбивць. З Німеччини — Вадима Красікова, з Словенії — сім'я Дульцевих, з США — Володимира Дунаєва, Романа Селезньова, Владислава Клюшина, Олександра Винника, Максима Марченка, Вадима Конощенко.

Зазначимо, 31 липня словенське видання N1 повідомило про можливість повернення у РФ шпигунів — Артем та Анни Дульцеви. Їх засудили у червні 2024 року за роботу на користь російських спецслужб. Під час виконання завдань вони видавали себе за громадян Аргентини, розповіли журналісти.

Теги за темою
Росія війна обмін полоненими
Джерело матеріала
loader
loader