Заборона на імпорт риби з Росії
Балтійські країни, зокрема Литва, порушили це питання, вказуючи на те, що російські риболовецькі траулери здійснюють вилов риби в їхніх водах. Литовський уряд закликає до впровадження контрзаходів, зокрема додаткових обмежень на експорт риби.
Однак Німеччина залежить від імпорту риби для перероблення, оскільки з наявними лише шістьма глибоководними траулерами країна майже не займається власним глибоководним рибальством.
Якби поставки з російського вилову минтая на Алясці повністю припинилися через санкції, наразі їм не було б заміни,
– прокоментував Штефан Майєр, керуючий директор Федеральної асоціації німецької рибної промисловості та оптових торговців рибою.
Згідно зі статистикою Європейської асоціації рибної промисловості AIPCE, у 2022 році понад 70% минтая, що імпортувався до ЄС, походив з російського вилову. За даними галузевої асоціації Fisch-Informationszentrum, до 85% минтая з Аляски, який споживається в Німеччині, тепер надходить з Росії.
Лише рибальство в США не може компенсувати ці обсяги для німецького ринку. На цей момент у світі немає іншого рибальства, яке б пропонувало необхідні обсяги, а також штамп стійкості,
– сказав Майєр.
Нагадаємо, що Сполучені Штати є другим за обсягом постачальником цього виду риби до Європи після Росії. Водночас у США заборонено імпорт російського аляскинського минтая.