Європейський союз планує чинити тиск на економіки, що розвиваються, такі як Китай, з метою змусити їх виділити кошти на заходи щодо боротьби зі зміною клімату в країнах, що розвиваються, на глобальних переговорах у листопаді, згідно з документом.
Поточне зобов'язання щодо фінансування у розмірі 100 мільярдів доларів на рік, яке діє до 2025 року та має бути замінене новою метою на КС-29, фінансується країнами, які класифікувалися як промислово розвинені на момент розробки кліматичного договору ООН у 1992 році.
У документі від 26 липня ЄС закликає до розширення "бази донорів" мети, що відображає "еволюціонуючий характер відповідних можливостей" з 1990-х років.
«Таке розширення внесків дає змогу збільшити фінансування для підтримки найбільш уразливих країн та спільнот та відображає сильну глобальну солідарність щодо них», — йдеться у проекті документа.
«У цьому контексті [ЄС] призиває всі країни відповідно до їхніх фінансових можливостей, включаючи економіки, що розвиваються, зробити свій внесок у досягнення нової мети».
У заяві не згадується конкретна країна, але європейські дипломати та офіційні особи намагалися переконати Пекін у необхідності внесення фінансування з огляду на те, що Китай став не лише другою за величиною економікою світу, а й найбільшим джерелом викидів парникових газів, що викликають потепління планети.
Минулого тижня високопоставлений німецький переговорник із клімату Йохен Фласбарт заявив виданню Політика, що багаті країни збільшать фінансування лише в тому випадку, якщо Китай почне платити.
Джерело: politico.
Останні новини:
Літній наступ Росії провалився: експерти спрогнозували, як йтиме війна до кінця 2024 року.
Слабка політика Шольца стала проблемою для Європи: експерти назвали головні загрози.
Найімовірніше, спочатку літаки злітатимуть із Румунії, - військовий експерт про F-16.