Шольц вважає, що великий обмін зміцнив відносини між Берліном і Вашингтоном
Шольц вважає, що великий обмін зміцнив відносини між Берліном і Вашингтоном

Шольц вважає, що великий обмін зміцнив відносини між Берліном і Вашингтоном

Обмін, у рамках якого Росія видала громадян західних країн, яких засудила під фальшивими приводами, та кількох власних політичних в’язнів ще більше зміцнив відносини між Німеччиною та США.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц після того, як зустрівся в аеропорту Кельна/Бона з громадянами Німеччини та Росії, яких було обміняно на росіян, що вони відбували покарання в європейських країнах.

«Це особливий момент для мене. Дружба між нами і США ще більше зміцнилася… Це знак нашою обопільної підтримки, готовності щось зробити як вільні суспільства», - сказав Шольц.

Пізно ввечері він мав телефонну розмову з президентом Сполучених Штатів Джо Байденом. Обидва політики погодилися з важливістю сьогоднішнього звільнення громадян своїх держав, яке стало можливим лише завдяки тісній і довірчій трансатлантичній співпраці.

Шольц також підкреслив, що демократичні суспільства повинні допомогти та захистити тих, хто присвятив життя демократії та свободі. Він назвав обмін правильним.

Тим часом реакція на видачу Москві вбивці Вадима Красікова, якого називають центральною фігурою обміну, адже саме його Путін хотів повернути більш за все, в Німеччині не є однозначною.

Зокрема, голова Комітету з оборони Бундестагу Маркус Фабер заявив виданню Tagesspiegel: «Після цього обміну всім має бути зрозуміло, що в путінській Росії ви довільно стаєте розмінною монетою диктатора. Ми не можемо і не будемо кожного разу звільняти путінських вбивць. Кожен має це враховувати, плануючи свою подорож».

Заступником голови комітету парламентського контролю Бундестагу Родеріх Кізеветтер також критично оцінив угоду: «Я боюся, що звільнення засудженого вбивці з Тіргартена (район Берліна, де було скоєно злочин у 2019 р. – ред) створить прецедент, який Росія може масово використати в політичних цілях». За словами депутата, «Росія є терористичною державою, яка зараз свідомо намагається побудувати дипломатію заручників, що ми повинні враховувати в усіх можливостях звільнення політичних в’язнів». Він бачить загрозу того, що Німеччина буде «відкрита для шантажу з боку Росії».

У рамках обміну було звільнено 4 громадян ФРН, яких утримували в Росії та одного засудженого до страти, а потім помилуваного в Білорусі. До Німеччини також прибули російські політв’язні. Літак з ними прибув до ФРН невдовзі після 23.00 за місцевим часом.

Теги за темою
Росія США Німеччина
Джерело матеріала
loader
loader