Кропива – трав'яниста багаторічна рослина, що може стати справжнім агресором на грядці. І мова не лише про фізичні опіки, що виникають від контакту з листям. Кропива дуже швидко виснажує ґрунт – іншим культурам майже не лишається корисних речовин.
OBOZ.UA розбирався, як позбутися кропиви на городі. Ефективні заходи запобігатимуть розростанню й інших бур’янів.
Як вивести кропиву
Кропива швидко захоплює грядки, рясно засипаючи своїм дрібним насінням усе навкруги. Є кілька дієвих способів видалити кропиву та інші бур’яни, не вдаючись до радикальних хімічних методів.
Спершу слід подбати про безпеку та захист: вдягніть рукавиці та відповідний одяг, щоб максимально захистити шкіру рук та ніг. Штани мають бути зі щільної тканини, а кофти – з довгими рукавами. Це зменшить ризик подразнень та опіків, що виникають навіть від легкого дотику до листя.
Найпростіший спосіб – ручне видалення. Просто схопіть кропиву за пагін та вирвіть її разом з корінням. Важливо діяти обережно, щоб не розсипати насіння рослини.
Чи можна косити кропиву
Фахівці кажуть, що кропиву можна косити січкою, тримером або газонокосаркою. Такий спосіб буде актуальним, якщо рослини розрослися на великій площі.
Навіть прикореневе видалення кропиви матиме користь – при зрізі верхівок відбувається пригнічення росту. Однак є і нюанси – цей метод часто призводить до розсіювання насіння, тобто кропива може раптово з’явитися на сусідній грядці.
Спосіб мульчування
Замульчувати грядку з кропивою легко – достатньо покосити бур’ян та покрити його щільним шаром мульчі. Знадобиться також солома чи деревна кора. Таким чином відбувається блокування доступу до світла, що пригнічує розростання кропиви.
Чи допоможе перекопування грядки
Експерти кажуть, що це дієвий метод. Грядку варто перекопати на глибину 30−40 см. Кропива часто має довге коріння, тому обробка повинна бути достатньо глибокою.
Раніше OBOZ.UA розповідав, як виростити у власному саду ароматну вербену.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.