В Україні до 5 серпня більшість мереж обмінників працюватимуть у форматі "з обороту" зі середнім розміром спреду між купівлею та продажем валюти. З доларом він буде в межах 15−20 копійок, за євро – в межах до 25−30 копійок.
Курс долара у більшості обмінників фінкомпаній та працюючих вихідними відділень банків перебуватиме в межах коридору: прийом від 41,10 до 41,35 гривень та продаж від 41,45 до 41,65 гривень. Про це йдеться в прогнозі видання Мінфін.
А курс євро власники обмінників 3−4 серпня виставлять у межах: прийом від 44,20 до 44,80 гривень та продаж від 44,90 до 45,30 гривень. Євровалюта залишиться основним інструментом для спекуляцій на готівковому валютному ринку цими вихідними.
"Особливого зміцнення позицій гривні в нинішніх воєнних умовах ніхто з клієнтів і громадян зараз також не чекає, але й на нову велику хвилю девальвації теж уже ніхто не очікує", – йдеться в публікації.
Зміни можливі в кінці кварталу. Тоді бюджетні платежі можуть вплинути на ситуацію на валютному ринку. "Принаймні, до чергового кінця кварталу з його традиційними рясними та активними роздачами бюджетних грошей контрагентам, яких весь квартал Держказначейство зазвичай тримає на "голодному пайку", а потім останні тижні-два перед завершенням кварталу держава закриває свої борги перед цими компаніями", – зазначає видання.
А вони, зі свого боку, купують валюту та проплачують свої зобов'язання перед іноземними партнерами, що починає ситуативно дуже сильно тиснути на курс гривні та провокує зростання котирувань у такі періоди.
Як повідомляв OBOZ.UA, тим часом, у липні 2024 року українці купили у банках рекордний за 12 років об'єм валюти. Зокрема, комерційним банкам готівкової та безготівкової валюти було продано на 1,658 млрд доларів (в еквіваленті). А куплено на 2,775 млрд доларів.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!