Злякалася дипломатичного тиску: в ISW пояснили відмову РФ від передачі зброї хуситам у Ємені
Злякалася дипломатичного тиску: в ISW пояснили відмову РФ від передачі зброї хуситам у Ємені

Злякалася дипломатичного тиску: в ISW пояснили відмову РФ від передачі зброї хуситам у Ємені

Кремль планував передати невказані ракети та інше військове обладнання хуситам у Ємені, але не зробив цього під дипломатичним тиском. Однак викритий план Росії підкреслює її зростаюче військове партнерство з Іраном і припускає, що вона, ймовірно, прагне використовувати підтримуваних Тегераном бойовиків для непрямого протистояння Заходу.

Готовність російського диктатора Путіна розглянути можливість підтримки хуситів, коли вони атакують Ізраїль і міжнародне судноплавство, є частиною російсько-іранської військової співпраці. Як і зростання залежності країни-агресора від Ірану в плані отримання озброєнь для ведення війни проти України, кажуть в Інституті вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

За даними CNN, офіційні особи США та інші джерела, знайомі з цим питанням, заявили, що Росія готувалася передати невказані ракети та інше військове обладнання єменським хуситам наприкінці липня 2024 року. Проте вона відмовилася від цього плану після дипломатичних кроків із боку США та Саудівської Аравії. Водночас джерела не впевнені, чи був "протест" Саудівської Аравії визначальним фактором для припинення запланованої передачі озброєння.

Зазначається, що принаймні три російські військові чиновники вирушили до Ємену наприкінці липня 2024 року, щоб консультувати хуситів і, можливо, допомагати їм у навчаннях із бойової стрільби, які ті пізніше скасували.

За повідомленнями, офіційні особи США вказали, що Росія розглядала озброєння та консультування хуситів як захід у відповідь за зняття деяких американських обмежень на використання Україною західної зброї для ударів по території РФ.

Кремлівський лідер Путін на початку липня погрожував, нібито надасть невказаним суб'єктам можливості для завдання ударів великої дальності по Заходу як "симетричну відповідь" на зняття деяких із цих обмежень.

"Повідомлені плани Росії щодо підтримки хуситів із метою непрямого протистояння Заходу та погрози подальшою ескалацією узгоджуються з декількома інформаційними та гібридними операціями Росії, які спрямовані на те, щоб спонукати Захід утриматися від підтримки України через побоювання конфронтації з РФ", – вважають у ISW .

Там підкреслили, що партнерство Росії з Іраном, яке поглиблюється, ймовірно, спонукає її розглянути можливість підтримки інших іранських довірених осіб і використання цих груп у чергових непрямих спробах погрожувати Заходу ескалацією. Водночас аналітики зазначають, що така стратегія Кремля порушить його спроби представити російську зовнішню політику на Близькому Сході як "збалансовану" і може ще більше ускладнити відносини РФ з країнами, стурбованими російсько-іранським співробітництвом.

Як повідомляв OBOZ.UA, за данимирозслідувачів, Росія може розпочати виробництво нового дрона-камікадзе, який раніше використовували єменські хусити. Встановлено, що російський "Завод Сигнал" вже запатентував свій безпілотник, який візуально нагадує дрон Qasef іранської розробки.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader