Близько 800 тисяч чоловіків «пішли в підпілля», щоб уникнути мобілізації, - нардеп Наталуха
Близько 800 тисяч чоловіків «пішли в підпілля», щоб уникнути мобілізації, - нардеп Наталуха

Близько 800 тисяч чоловіків «пішли в підпілля», щоб уникнути мобілізації, - нардеп Наталуха

Війна несправедлива сама по собі, то ж в умовах нав'язаної РФ війни на виснаження, в якій ресурси агресора перевершують українські,  «простою справедливістю війну не виграєш». Таку думку Financial Times висловив голова парламентського комітету з економічних питань Дмитро Наталуха.

За його словами, з початку повномасштабної війни компанії втратили в середньому 10-20% своєї робочої сили через призов або еміграцію.  Ще близько 800 000 чоловіків пішли в "підпілля", щоб уникнути армії, змінивши адресу і влаштувавшись на роботу за готівку.  

Наталуха впевнений, що новий наступ росіян цього року змушує ще більше людей переїхати, через що в Україні буде закриватись дедалі більше підприємств. До кінця вересня ситуація може досягти критичної точки, вважає він.

- Ви можете мобілізувати 1 мільйон людей, але якщо у вас немає ресурсів, щоб їх озброїти, то в цьому немає сенсу. Армія буде беззахисною, якщо економіка впаде, - підкреслив депутат.

На його думку, ухвалення законопроєкту про економічне бронювання дасть змогу зберегти на місцях 895 тисяч осіб і принесе військовим близько 200 мільйонів гривень.

- Ці гроші не залежать від того, в якому настрої прокинеться Віктор Орбан або хто стане наступним президентом США, - пояснив Наталуха, натякаючи на неодноразові затримки допомоги ЄС через прем'єр-міністра Угорщини.

  • 18 липня стало відомо, що у законопроєкті про економічне бронювання може з’явитись категорія"економічна мобілізація", завдяки якій бізнес зможе бронювати працівників, надаючи безплатні послуги військовим.  
  • 30 липня міністр фінансів Сергій Марченко наголосив, що ідея економічного бронювання залишається актуальною. Завдяки їй бюджет повинен отримати додаткові кошти, зокрема й для фінансування армії.
Джерело матеріала
loader
loader