Українські обмінники зменшили курс долара. Ополудні 6 серпня вони визначили вартість валюти у середні 40,84/41,25 грн (купівля/продаж), що на 7 коп. нижче у купівлі та на 9 коп. у продажу, ніж увечері попереднього дня.
А ось у банках курс готівкової валюти практично не змінився. Ополудні 6 серпня вони виставили його на середньому рівні 41/41,5 грн (купівля/продаж), що:
- на 5 коп. дешевше у продажу, ніж увечері попереднього дня;
- залишилося на колишньому рівні в купівлі.
Загалом великі установи купують валюту по 40,7-41,1 грн. Зокрема:
- ПриватБанк – 40,7 грн;
- Укрексімбанк – 40,9 грн;
- Райффайзен Банк – 40,9 грн;
- ПУМБ – 41,1 грн;
- Сенс Банк – 41 грн;
- УкрСиббанк – 40,9 грн;
- Універсал Банк – 40,4 грн;
- OTP Bank – 40,95 грн.
Продають вони її по 41,29-41,6 грн. Так:
- ПриватБанк – 41,3 грн;
- Укрексімбанк – 41,5 грн;
- Райффайзен Банк – 41,29 грн;
- ПУМБ – 41,6 грн;
- Сенс Банк – 41,4 грн;
- УкрСиббанк – 41,5 грн;
- Універсал Банк – 41,5 грн;
- OTP Bank – 41,45 грн.
Слід розуміти, що ці ціни можуть відрізнятися від фактичного курсу в банках. Адже там можуть виставляти додаткову комісію.
Нацбанк же оновив офіційний курс до 41,2 грн. Що на 3 коп. нижче за курс 5 серпня.
Що буде з доларом цього тижня
Зі свого боку, фінансовий аналітик Олексій Козирев повідомив, що протягом поточного робочого тижня (по 9 серпня) вартість американської валюти в банках перебуватиме в межах від 40,8 до 41,75 грн. Таким чином, не виключається зниження курсу у купівлі та зростання у продажу.
В обмінниках же очікується зростання вартості валюти як у купівлі так і у продажу. Так, за прогнозами, до 9 серпня курс у них перебуватиме в межах від 41 до 41,7 грн.
При цьому наголошується: більшість обмінників фінкомпаній та банків виставлятимуть досить помірну різницю між курсами продажів та купівлі – у межах від 20 до 25 копійок.
"Після швидкої девальвації гривні у другій половині липня (на міжбанку ціна долара досягала 41,65 грн, на готівковому ринку – 41,9 грн) потенціал зростання котирувань знизився. Здебільшого стримати подальшу девальвацію гривні допомогли активні розпродажі валюти Нацбанком", – розповів про ситуацію на ринку аналітик
Він пояснив: за липень регулятор продав на міжбанку чистими 3,316 млрд доларів, "що є максимальним значенням з початку року". Це, за його словами:
- частково знизило обсяги вільних гривневих ресурсів як у клієнтів-імпортерів, так і самих банків;
- знизило тиск попиту на валюту на торгах.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас, на тлі вкрай важливого для української економіки досягнення принципової угоди з кредиторами щодо реструктуризації держборгу найближчим часом в Україні не очікується різких змін курсу долара. За очікуваннями банківського сектора, той співпадатиме з прогнозами, закладеними до держбюджету. За ними на кінець року курс може сягнути 42,1 грн/долар. Відповідно, скуповувати долари з надією швидко заробити резону немає.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!