Цього тижня українські війська здійснили приголомшливу операцію, вторгшись до Росії та атакуючи прикордонний регіон – Курську область. Цей наступ став першим нападом іноземної держави на європейську територію Росії з часів Другої світової війни.
Несподівана операція обурила кремлівського диктатора Володимира Путіна, який назвав вторгнення "великою провокацією". Це підвищує побоювання щодо можливої ескалації конфлікту як з Україною, так і зі США, головним союзником Києва, пише The Hill.
На думку Олени Кудзько, віце-президента з питань політики та програм аналітичного центру GLOBSEC, Україна успішно змінила наратив війни, зайшовши на територію Росії.
"Українці докладають усіх зусиль, щоб змінити наратив про війну. До [Курська] було відчуття, що війна стала досить передбачуваною, і з багатьох сторін війна вже сприймалася як заморожена. Здійснивши цю атаку, Україна насправді зуміла продемонструвати, що є простір для того, щоб зробити цю війну непередбачуваною, що є простір для того, щоб здивувати Росію", – пояснила вона.
Федеріко Борсарі, науковий співробітник Центру аналізу європейської політики, вважає, що Курська операція нагадує контрнаступальні операції в Харкові та Херсоні 2022 року. За його словами, ця операція чинить тиск на Росію, змушуючи її відтягувати війська для захисту своїх кордонів.
За даними The Hill, Україна атакує на двох основних напрямках: в бік Суджі та Коренівського району.
Томаш Блусевич, науковий співробітник Гуверівського інституту Стенфордського університету, вважає, що Україна, ймовірно, піде з Курської області після того, як змусить Росію перекинути кілька бригад, які використовуються для позицій на лінії фронту.
Замість того, щоб утримувати цю територію, план України може полягати в тому, щоб атакувати стратегічні ресурси в Росії, в тому числі техніку і території, які використовуються для здійснення атак. Захоплення полонених і території також може бути використане в переговорах і обміні полоненими. Українські сили також захопили газовимірювальну станцію в Курській області, під загрозою опинилася і розташована неподалік Курська АЕС.
За словами Брока Бірмана з Німецького фонду Маршалла, український наступ має стратегічне значення, оскільки він спрямований на важливі активи в Росії. Це змушує Росію перерозподіляти ресурси для захисту.
Курська наступальна операція також змусила російських громадян зіткнутися з прямими наслідками війни. Раніше українські удари по Росії були обмежені випадковими атаками безпілотників на нафтобази або стратегічні об'єкти. В останні кілька місяців вони почали використовувати далекобійну артилерію для ураження цілей поблизу кордону.
Попри те, що Путін зберігає контроль над країною, операція в Курській області ставить під сумнів його твердження про те, що війна "знаходиться під контролем".
Додамо, що колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що початок активних бойових дій на території Курської області показав слабкість і вразливість російського режиму. Те, що відбувається, є частиною тиску на країну-агресора, зазначив він.
Як повідомляв OBOZ.UA, в Інституті вивчення війни кажуть, що військове командування РФ наразі може перекидати більш досвідчені і краще оснащені передові підрозділи зі сходу або півдня України в Курську область, проте, швидше за все, на передислокацію знадобиться додатковий час.
Інші нерегулярні російські сили вже прибувають на місце, а перекидання сил Північного угруповання військ РФ може свідчити про рішення Москви пожертвувати наступом на Харківщині заради оборони на Курщині.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!