Юрчишин пояснив, як страхуватимуть людей, які працюють у Раді
Юрчишин пояснив, як страхуватимуть людей, які працюють у Раді

Юрчишин пояснив, як страхуватимуть людей, які працюють у Раді

Апарат ВР провів комунікації з різними представниками різних страхових компаній, і була обрана форма, яка дозволяє страхувати саме тих людей, які перебувають у приміщенні, саме тоді, коли вони перебувають у приміщенні

Голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин розповів, що коли обговорювали можливість повернення журналістів до роботи  у кулуарах Ради, то обговорювали, що на певному етапі треба буде мати обов'язкове страхування. Про це він розповів у коментарі «Детектор медіа». 

«Коли були розмови про можливість повернення журналістів до роботи в кулуарах Верховної Ради, то ми обговорювали, що на певному етапі треба буде мати обов'язкове страхування. Щоб це не було додатковим фінансовим обмежувачем. Апарат ВР провів комунікації з різними представниками різних страхових компаній, і була обрана форма, яка дозволяє страхувати саме тих людей, які перебувають у приміщенні, саме тоді, коли вони перебувають у приміщенні. Ресурси для цього поки що планується взяти у наших міжнародних партнерів, але загалом сума є невеликою як на рік, тож буде можливість в цьому напрямку працювати, навіть якщо міжнародних коштів не буде. Хоча знову ж таки сподіваємося, що вдасться їх залучити», - каже Юрчишин. 

За його словами, дане страхування не зовсім пов’язане з законопроєктом номер 11153 про страхування журналістів, який ухвалили у першому читанні 16 липня.

«Ні, це зовсім не пов'язано з законопроєктом, законопроєкт фактично вдосконалює регламентацію Національного банку щодо страхування журналістів. Він більше спрямований на те, щоб можна було залучати кошти як, ну власне самої компанії, так і залучені кошти не лише на страхування апаратури, як це зараз відбувається, а і на страхування журналістів. Бо, наприклад, в Суспільного є величезна проблема, вони можуть застрахувати апаратуру, а стосовно власне персонального страхування є певні обмеження. І законопроєкт спрямований на вирішення системної цієї проблеми», - розповідає Ярослав Юрчишин.

Він додав, що зі страхуванням людей, які перебувають у Верховній Раді, це не пов’язано.

«Це відносини господарські між, умовно кажучи, Апаратом Верховної Ради, самими журналістами, медіа, які їх представляють, і страхової компанії, тут ніяких нормативних рішень не треба. Це узгодження між сторонами страхування, і все. 

Усі парламентські журналісти, які працюють в парламенті, вони цю інформацію мають. Система побудована така, що хто в цей час перебуває в парламенті, той цю страховку фактично і має. Ті, хто перебувають в парламенті, вони по замовчуванню застраховані», - підкреслив голова Комітету з питань свободи слова.

На його думку,  законопроєкт про страхування журналістів за запитом суспільного мовлення, який зараз готується до другого читання, можуть прийняти не раніше ніж у першій половині вересня. Зараз поки збирається табличка до другого читання.

У цей день також прийняли за основу законопроект 11153 про страхування журналістів за запитом Суспільного Мовлення. 

Читайте також: 

  •  Оприлюднено проєкт змін до закону «Про медіа». Його реєструватимуть після погодження з громадськістю та європейськими інституціями
  • Новий законопроєкт: крок до захисту журналістів та прозорості влади

Фото: Максим Поліщук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Верховна Рада Журналісти
Джерело матеріала
loader
loader