"Бензоколонка Європи" перекрила кран до кінця року: уряд РФ видав указ
"Бензоколонка Європи" перекрила кран до кінця року: уряд РФ видав указ

"Бензоколонка Європи" перекрила кран до кінця року: уряд РФ видав указ

Уряд Росії, яка має статус "бензоколонки Європи", нездатна подолати дефіцит бензину на внутрішньому ринку. Для цього місцева влада до кінця 2024 року продовжила заборону на експорт палива.

Відповідну постанову опублікували 14 серпня на сайті Кабінету міністрів РФ, пояснивши це необхідністю підтримки стабільної ситуації на паливному ринку в період сезонного попиту і планових ремонтів, що проводяться на нафтопереробних заводах (НПЗ). Заборона не діятиме на:

  • на постачання у рамках міжнародних міжурядових угод, зокрема з країнами ЄАЕС;
  • пальне, яке вивозиться для особистого користування;
  • паливо, яке вивозиться для надання міжнародної гуманітарної допомоги.

Аналогічне обмеження діяло лише у серпні-жовтні. Як і в разі попередніх заборон, обмеження не поширюються на постачання в рамках міжнародних міжурядових угод, на паливо, що вивозиться в особистих цілях, а також на постачання гуманітарної допомоги.

При цьому в липні перший заступник міністра енергетики РФ Павло Сорокін запевняв, що заборона експорту дизпалива не потрібна. Проте влада працюватиме над тим, щоб обмежити потенціал для вивезення дизеля невиробниками навіть на територію Митного союзу та ЄАЕС.

Заборона на експорт бензину була вперше запроваджена у жовтні минулого року. Приводом для нього стали рекордно високі біржові ціни, а також локальний дефіцит, що склався в низці регіонів. 2024 року заборону скасували, але з 1 березня її повернули. З 20 травня по 30 червня діяло тимчасове призупинення обмежень.

Проблеми з бензином в Росії загострилися на тлі атак українських безпілотників, що почастішали в червні, по нафтопереробних заводах у РФ. У зв'язку з цим у червні бензин АІ-95 подорожчав на біржі майже на 8 тисяч рублів за тонну, або на 22%. Проте виробництво бензину на НПЗ виявилося нижчим від плану уряду на 7%, а нафтові компанії були змушені розпродувати запаси: за першу половину місяця вони скоротилися майже на 30 тис. тонн

Як повідомляв OBOZ.UA, також у Росії з 1 липня 2024 року підвищили тарифи на газ для всіх категорій споживачів – на 11,2%. Уряд РФ назвав метою підтримку "Газпрому", який у 2023 році зазнав рекордних збитків.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader