Bloomberg: Мін’юст США розглядає подальший розподіл бізнесів Alphabet після визнання Google монополістом на ринку онлайн-пошуку
Bloomberg: Мін’юст США розглядає подальший розподіл бізнесів Alphabet після визнання Google монополістом на ринку онлайн-пошуку

Bloomberg: Мін’юст США розглядає подальший розподіл бізнесів Alphabet після визнання Google монополістом на ринку онлайн-пошуку

Юристи вивчають антиконкурентні ознаки ведення бізнесу відносно операційної системи Android, платформи текстової онлайн-реклами AdWords та навчання систем ШІ.

У Міністерстві юстиції США продовжують аналізувати бізнеси корпорації Alphabet, після того як суд визнав, що її підрозділ Google став монополістом на ринку онлайн-пошуку та онлайн-реклами, повідомив Bloomberg.

Тепер досліджують дотримання правил конкуренції відносно операційної системи Android, веб-браузер Chrome від Google, а також платформи AdWords, яка забезпечує продаж текстово реклами, повідомили джерела. За критичного сценарію, компанію може очікувати вимога повністю відділити ці високоприбуткові бізнеси, за оптимістичного — лібералізувати відносини з конкурентами, примусити Google обмінюватися великим обсягом даних із ними та впровадити заходи щодо запобігання отриманню нею несправедливої переваги у розробці та просуванні ШІ-систем.

Юристи Міністерства юстиції, які консультувалися з компаніями, які постраждали від дій Google, висловили стурбованість тим, що домінування компанії у пошуку дає їй переваги у розробці технологій штучного інтелекту, повідомили джерела.

За інформацією джерел, відмова від операційної системи Android, яка використовується приблизно на 2,5 мільярдах пристроїв у всьому світі, найгарячіше обговорюється юристами Міністерства юстиції.

З попереднього судового рішення відомо, що Google вимагає від виробників пристроїв підписувати угоди, щоб отримати доступ до своїх програм, таких як Gmail і Google Play Store. Ці угоди також вимагають, щоб пошуковий віджет Google і браузер Chrome були встановлені на пристроях таким чином, щоб їх не можна було видалити, фактично запобігаючи конкуренції інших пошукових систем.

Що ж до платформи AdWords, відомо, що за підсумками 2020 року, платформа принесла Google близько двох третин загального доходу, а це понад 100 млрд доларів. Якщо Міністерство юстиції США не вимагатиме від Google продати AdWords, воно може поставити вимогу сумісності, що посилить конкурентні позиції на ринку онлайн-релками інших пошукових систем.

  • Читайте також: Google починає та програє

Інший варіант вимагатиме від Google обміну або передачі шляхом ліцензування великого обсягу своїх даних конкурентам, таким як Microsoft Bing або DuckDuckGo. Попереднє судове рішення засвідчило, що контракти Google гарантують не лише те, що її пошукова система отримує найбільшу кількість даних про користувачів — у 16 разів більше, ніж її наступний найближчий конкурент — але цей потік даних також заважає її конкурентам покращувати результати пошуку та ефективно конкурувати.

Примусовий розділ бізнесів Google може стати найбільшим для американських компаній після того, як у 1980-х роках було розформовано AT&T.

Фото: компанія Google / Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Google
Джерело матеріала
loader
loader