Яке свято сьогодні, 14 серпня в Україні та світі: хто іменинники та які традиції цього дня
Яке свято сьогодні, 14 серпня в Україні та світі: хто іменинники та які традиції цього дня

Яке свято сьогодні, 14 серпня в Україні та світі: хто іменинники та які традиції цього дня

Чи давно ви писали щось від руки? А чи знаєте ви, що у календар є для цього спеціальне свято?

OBOZ.UA розповідає, які пам’ятні та визначні дати світ відзначає цієї середи, 14 серпня. І кого сьогодні слід вітати з іменинами.

У кого іменини 14 серпня

Цього дня за новим календарем, на який ПЦУ та УГКЦ перейшли торік, відзначають іменини люди з такими іменами:

Олександр, Алім, Дмитро, Єлізар, Леонтій, Теодор, Тимофій, Федір, Соломія, Софія.

Якщо у вас є хтось знайомий із одним з цих імен, обов’язково відправте цій людині кілька теплих слів. Їй точно буде приємна така увага.

Які свята відзначаються 14 серпня

Всесвітній день каліграфії – у часи, коли ми все більше не пишемо, а друкуємо тексти, написання літер від руки дедалі глибше переходить у розряд мистецтва. Тому у 2017 році компанія, яка виробляє письмове приладдя вирішила вшанувати це мистецтво особливим святом. Датою вибрали другу середу серпня. Навіть якщо ви не володієте каліграфією, напишіть сьогодні щось від руки. Якусь записку з приємними словами собі чи близьким або листівку. Відчуйте радість від письма на папері. Так, це не настільки швидко, як друк на клавіатурі, зате у написаному від руки точно є часточка вашого тепла.

Всесвітній день ящірок – наш світ точно не був би таким цікавим і різноманітним без цих дивовижних створінь. По всьому світу можна зустріти близько 7000 видів ящірок. Від зовсім крихітних до велетенських. Так, серед них бувають і небезпечні. Але чимало видів чудово уживаються з людьми в ролі домашніх улюбленців. Подумайте сьогодні про те, що ви можете зробити для захисту цих неймовірних тварин.

День видалення татуювань – це свого роду антисвято. Його відзначають на 38 день після Дня татуювання. Саме стільки часу з відвідання тату-салону має пройти, щоби людина могла звернутись за тим, щоби звести небажану картинку на тілі. Це свято нагадує нам, що немає таких помилок, які неможливо було би виправити. Так, часом це може бути неприємно і навіть боляче, зате ви точно позбудетесь принаймні частини своїх жалів.

У світі цього дня також відзначають:

  • День незалежності Пакистану;
  • День Фолклендських островів;
  • День народження кориди в Португалії;
  • День прапора в Парагваї;
  • Літній день щасливих закоханих у Японії.

Історичні події 14 серпня

1385 – укладено Кревську унію, угоду між Королівством Польським і Великим князівством Литовським, яка передбачала об'єднання цих країн в єдину державу.

1457 — надруковано першу книгу, дата виходу у світ якої точно відома (близько 3 років після Йогана Ґутенберґа).

1775 — (за іншими даними 3 серпня) Катерина ІІ видала імператорський маніфест, який офіційно ліквідував запорізьке козацтво.

1880 — закінчено спорудження знаменитого собору в Кельні (будову розпочато 1248 року).

1936 — на Олімпійських іграх в Берліні вперше відбулись змагання з баскетболу. У фіналі збірна США перемогла команду Канади.

1945 – японський імператор Хірохіто видав указ про капітуляції у Другій світовій війні.

1947 — Пакистан та Індія здобувають незалежність від Великої Британії. Рішення вступило в силу опівночі, тому Пакистан святкує цю подію 14 серпня, а Індія — 15 серпня.

1971 — проголошено незалежність Бахрейну.

1980 — на Ленінській верфі у Гданську (Польська Народна Республіка) під проводом Леха Валенси 17000 робітників починають страйк, що став початком демократизації Польщі і повалення комуністичного уряду Войцеха Ярузельського.

1992 — розпочався грузино-абхазький конфлікт.

1994 – телескоп Хаббл сфотографував кільця Урану.

2004 – американський пловець Майкл Фелпс у віці 19 років виборов своє перше олімпійське золото, згодом він здобуде 23 медалі найвищої проби і встановить цим рекорд Олімпіад.

Знаменитості, які народились 14 серпня

1714 — Клод Жозеф Верне, французький художник пейзажист періоду рококо і французького передромантизму, батько художника Карла Верне і дід художника Ораса Верне.

1867 — Джон Ґолсуорсі, англійський письменник

1873 — Іван Боберський, український педагог, видатний діяч західноукраїнського фізкультурно-спортивного руху кінця ХІХ — першої половини ХХ ст.

1892 — Іван Липківський, український художник, представник школи "бойчукістів". Син українського релігійного діяча Василя Липківського. Обидва розстріляні органами НКВС СРСР в 1937 році.

1945 — Валерій Шмаров, український політик, 3-й Міністр оборони України, директор Аерокосмічного інституту

1945 – Стів Мартін, американський комедійний актор

1960 — Сара Брайтман, британська співачка-сопрано, акторка і танцівниця

1966 – Хеллі Беррі, американська акторка та модель

1983 — Міла Куніс, американська акторка українського походження

Раніше OBOZ.UA розповідав, коли тепер в Україні святкують день Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader