Українські обмінники помітно змінили курс долара: скільки тепер коштує валюта
Українські обмінники помітно змінили курс долара: скільки тепер коштує валюта

Українські обмінники помітно змінили курс долара: скільки тепер коштує валюта

Обмінники в Україні продовжили помітно підвищувати готівковий курс долара. У середу, 14 серпня, американська валюта у небанківських фінустановах коштує в середньому 41,01/41,56 грн (купівля/продаж). Тобто, за останню добу долар в обмінниках подорожчав на 21 коп. у купівлі та на 4 коп. у продажу.

Про це свідчать дані моніторингу. Водночас банки підняли курс "баксу" не так помітно. У касах банків долар стоїть у середньому41,18/41,6 грн, що на 8-9 дорожче ніж добу тому. Але за тиждень банківський долар подорожчав уже на 25-28 коп.

Курс долара у банках

Національний банк України (НБУ) розрахував офіційну вартість долара США на рівні 41,35 грн. Це:

  • на 7 коп. більше, ніж було вчора;
  • на 31 коп. вище за курс, встановлений тиждень тому;
  • на 14 коп. нижче за історичний рекорд (41,49 грн/дол., було встановлено 22 липня).
Курс долара НБУ з початку року

На чорному ринку – у приватних оголошеннях про купівлю-продаж валюти – долар помітно дорожчий за банківський у купівлі, але навіть трохи нижче у продажу. Американську валюту "з рук" 14 серпня пропонують у середньому за ціною 41,45/41,55 грн (купівля/продаж).

Курс долара у банках: де продавати та купувати валюту

Великі комерційні банки України 14 серпня продають долар за цінами у діапазоні 41,54-41,7 грн. Купувати американську валюту фінустанови готові за 40,95-41,25 грн.

Чи потрібно скуповувати долари та євро: порада від НБУ

Як підрахували в Нацбанку, українці, які за останній рік вклалися у гривневі депозити та облігації (ОВДП), не втратили жодної копійки заощаджень. Справа в тому, що відсотки за цими фінансовими інструментами повністю компенсували і інфляцію, і девальвацію гривні.

Тобто скуповувати долари та іншу іноземну валюту для збереження заощаджень немає сенсу, упевнений голова НБУ Андрій Пишний. За його словами, Нацбанк вживатиме заходів, щоб гривневі вкладення залишалися привабливими і надалі.

"Якщо хочете оцінити привабливість гривні до долара, то потрібно принаймні брати ставки і курс за однаковий період. За останній рік офіційний курс гривні знизився на 12,5%. Курс на готівковому ринку - на 11,1%. Ставки по Депозитам у багатьох банках рік тому склали 15% і вище. За ОВДП - 16,5-20%.

Також, за його словами, ставки гривневих інструментів покрили й інфляцію. Зокрема, станом на серпень-2024 ставки за гривневими депозитами в середньому становлять 12,9% річних. Тобто після сплати податків вкладник отримає близько 10,3% вигоди.

Ставки за облігаціями взагалі коливаються в межах 12,6-17,4%, а дохід від них не підлягає оподаткуванню. Прогноз інфляції на цей рік становить 8,5%, на 2025-й – 6,6%.

Як повідомляв OBOZ.UA, за офіційними даними, у липні на банківських рахунках українців помітно поменшало гривневих коштів, хоча в самих банках коштів побільшало. Гроші населення пішли на відпустки, генератори, іноземну валюту та ОВДП.

Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader