Українцям розслаблятися зарано: став відомий розмір "дірки" в енергосистемі країни
Українцям розслаблятися зарано: став відомий розмір "дірки" в енергосистемі країни

Українцям розслаблятися зарано: став відомий розмір "дірки" в енергосистемі країни

В Україні вже понад два тижні поспіль не вводили графіки відключень електроенергії. Та попри це ситуація з енергосистемою залишається складною – навіть попри м’яку погоду країна продовжує імпортувати електроенергію.

Про це попередили у Центрі економічної стратегії (ЦЕС). Аналітики зазначили, що для часткової компенсації втрат генерації, Україна в окремі години змушена імпортувати до 1,7 ГВт електроенергії.

У ЦЕС пояснили, що при ліміті у 1,7 ГВт впродовж доби максимально можна імпортувати до 40,8 ГВт·год. Водночас у липні в середньому імпортувалося 26,4 ГВт-год на добу, у пікові дні цей показник сягав понад 35 ГВт-год, але зараз – 13-15 ГВт-год. 

Обсяги імпорту електроенергії в Україну з кінця 2021 по 2024 рік

"Побачимо, чи будуть відключення у чергову хвилю потепління. Спека випаде на вихідні, може й обійдеться. Але плани забезпечення безперебійного живлення точно не варто відкладати. До холодів залишилося 3 місяці", 一 коментує старший економіст ЦЕС Юрій Гайдай.

Крім того, практично щодня під російські ракетні обстріли потрапляють додаткові підстанції, лінії електропередач, що також негативно впливає на ситуацію в енергосистемі загалом та окремо в тих регіонах, де це стається (переважно в прифронтових регіонах).

"Ситуація в енергосистемі залишається стабільною. В першу чергу, завдяки зусиллям наших енергетиків. І вже більше двох тижнів поспіль не застосовуються графіки відключень світла, і не плануємо ми", – заявила в ефірі телемарафону "Єдині новини" заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.

Також у ЦЕС нагадали, що України не продає струм за кордон. Востаннє країнам Європейського Союзу українська електроенергія постачалася в травні – її об'єми при цьому були незначними. Водночас фізичні транскордонні перетоки залишаються, оскільки Україна є частиною об’єднаної енергомережі ENTSO-E: електроенергія може йти, наприклад, транзитом з Польщі до Румунії через українську територію.

Україна не продає електроенергію за кордон

Раніше OBOZ.UA вже повідомляв, що український уряд ухвалив низку рішень, спрямованих на розвиток альтернативної енергетики. Зокрема, на всіх громадських будинках країни мають бути встановлені сонячні панелі із системами зберігання енергії. Останній термін – кінець 2025 року.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader