У Білорусі визнали «екстремістськими» телеграм-чат «Комментарии @belamova» та облікові записи Франака Вячорки
У Білорусі визнали «екстремістськими» телеграм-чат «Комментарии @belamova» та облікові записи Франака Вячорки

У Білорусі визнали «екстремістськими» телеграм-чат «Комментарии @belamova» та облікові записи Франака Вячорки

«Екстремістською інформаційною продукцією» визнано й телеграм-канал під назвою «No Future».

14 серпня Міністерство інформації Білорусі внесло до «екстремістських списків» телеграм-чат «Комментарии @belamova», який пов'язують із блогером, політв'язнем Ігорем Лосиком, який зараз перебуває у в'язниці, а також ще один акаунт «Франак Вячорка». Про це повідомляє білоруська асоціація журналістів. 

Там зазначають, що згідно з рішенням суду Ленінського району Гродно від 7 серпня, до «екстремістських списків» потрапив телеграм-чат «Комментарии @belamova», який при переході на нього перенаправляє на телеграм-канал «Беларусь головного мозга». Цей ресурс має понад 56 тисяч підписників і його пов’язують з  відомим блогером, політв'язнем Ігорем Лосиком, який зараз перебуває у в'язниці.

14 грудня 2021 року Гомельський обласний суд засудив Лосика до 15 років ув'язнення в колонії посиленого режиму. Блогера звинуватили в організації масових заворушень та розпалюванні ворожнечі.

Телеграм-канал «Белорусь головного мозга» було внесено до  «списку екстремістських матеріалів» понад три роки тому. 

До «екстремістського списку» потрапив ще один акаунт «Франак Вячорка», тепер у соціальній мережі «Одноклассники». Рішення про це ухвалив 9 серпня суд Березовського району Брестської області. 10 днів тому той же суд визнав екстремістським обліковий запис «Франак Вячорка» в соціальній мережі «ВКонтакте».

«Екстремістською інформаційною продукцією» визнано й телеграм-канал під назвою «No Future». Це інформаційний інтернет-ресурс російських антифашистів та анархістів. Відповідне рішення ухвалив 9 серпня суд Барановицького району та м. Барановичі.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Білорусь
Джерело матеріала
loader
loader