Поїздка на Київському фунікулері є обов’язковою для кожного туриста, який приїжджає до столиці України. Протягом понад століття роботи зовнішній вигляд його вагонів змінювався, але завдяки невідомому фотоаматору ми можемо побачити процес транспортування одного з них у 1956 році.
Унікальне фото було опубліковано у спільноті "Історія міста 1900-1999 роки" у соціальній мережі Facebook. Світлина відкриває для нас новий погляд на улюблений вид столичного громадського транспорту.
"1956 рік. Набережне шосе. Транспортування нового вагона фунікулера", – йдеться в повідомленні.
Як зазначив один з учасників спільноти, ці вагони фунікулера прослужили кілька десятиліть, аж до капітального ремонту в середині 1980-х років.
Київський фунікулер – фунікулерна система, що з'єднує історичне Верхнє місто й Поділ у Києві. Прокладено по схилу Володимирської гірки з гарним краєвидом на річку Дніпро. Лінія складається з двох станцій. Споруджувався впродовж 1902-1905 років, на той час він був другим фунікулером в Україні після Одеського.
Нагадаємо, на початку 1870-х років у Києві побудували унікальний храм, який у народі мав назву Залізна церква. Його звели з чавуну, а розташовувався він поблизу сучасної будівлі столичного цирку
У Києві на Звіринецькому кладовищі збереглось дуже незвичайне поховання місцевого мешканця, який помер у 1918 році. На могилі часів Першої світової війни встановлено хрест у вигляді з’єднаних рейок, бічні частини яких прикрашені корпусами німецьких гранат.
Як повідомляв OBOZ.UA, у Києві в 50-60-х роках ХХ століття у різних районах практикували побудову неглибоких і невеликих за площею відкритих літніх басейнів. Улітку це було місце концентрації дітей, де вони із задоволенням проводили багато часу.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!