В Україні зміняться вимоги до стажу для пенсії: якою буде норма в 2025 році
В Україні зміняться вимоги до стажу для пенсії: якою буде норма в 2025 році

В Україні зміняться вимоги до стажу для пенсії: якою буде норма в 2025 році

Фактичний пенсійний вік в Україні залежить від кількості страхового стажу – років, протягом яких людина була офіційно працевлаштована та сплачувала внески. Вимога до стажу змінюється щороку, і у 2025 році потрібно буде вже 32 роки стажу для виходу на пенсію у 60 років.

Норма збільшуватиметься до 2028 року, доки не досягне 35 років. Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA.

Пенсійний вік в Україні та норми за стажем: таблиця за роками

Так, для виходу на пенсію у 60 років у 2025 році потрібно понад 32 роки страхового стажу. У 63 роки – не менше 21 року стажу, а у 65 років – від 15 до 21 року стажу.

Якщо в українця до 65 років не буде навіть 15 років стажу, пенсію він не отримає. Замість неї нараховуватиметься спеціальна грошова допомога.

Її розмір розраховується як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї з розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців. При цьому така виплата не може перевищувати прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. 2024 року це 2361 грн, 2025-го, ймовірно, розмір не зміниться.

Тобто, вже зараз кожен українець може підрахувати, скільки йому доведеться працювати до виходу на пенсію. Для цього потрібно знати, у якому році майбутньому пенсіонерові виповниться 60 років. Після цього достатньо звіритися з таблицею вимог до стажу (на цій сторінці вище).

Також для перевірки стажу та розрахунку віку виходу на пенсію необхідно зареєструватись у Пенсійному кабінеті. Кожен повнолітній українець може знайти там свою пенсійну справу.

Як пояснювала OBOZ.UA заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак, щоб дізнатися про майбутній розмір пенсії, на пенсійному порталі в калькуляторі потрібно вказати "з урахуванням набутого в майбутньому стажу". Чим більше років до пенсії, тим більше часу на те, що збільшити її розмір.

"Якщо ви отримуєте частину зарплати в конверті, йти до свого роботодавця і домовлятися, щоб зарплату вивели з тіні. Крім того, розуміти, що на користь кожного з нас (включаючи мене) – працювати якомога довше. Накопичувати страховий стаж", – радить Марчак.

Як повідомляв OBOZ.UA, якщо стажу для пенсії не вистачає, то його можна докупити на сайті Пенсійного фонду. Один рік стажу коштуватиме понад 21,1 тис. грн.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader