З цього матеріалу будуватимуть базу на Місяці: NASA почало важливий експеримент
З цього матеріалу будуватимуть базу на Місяці: NASA почало важливий експеримент

З цього матеріалу будуватимуть базу на Місяці: NASA почало важливий експеримент

У той час, як країни розробляють плани зі створення місячних баз, астронавт на МКС застосовує практичний підхід до реалізації цього бачення. NASA зазначило, що Метью Домінік почав вивчати вплив мікрогравітації на будівельну суміш, перемішуючи невелику партію в космосі.

Цей експеримент є частиною дослідження NASA "Матеріалознавство про твердіння бетону", завданням якого є зрозуміти потенціал будівництва місячної бази з використанням місячного ґрунту.

Хід експерименту

В рамках цього дослідження Домінік змішав імітовану версію місячного ґрунту з невідомими матеріалами та рідким цементним розчином. Суміш була поміщена у два мішки, які потім були розміщені навколо іншого мішка з гарячою водою.

Згодом суміші помістили в морозильну камеру/холодильник/інкубатор для камбуза та експериментів (FRIGE) для інкубації протягом ночі. Розчини відстоюватимуться кілька тижнів при температурі довкілля, а потім вони будуть відправлені на Землю для аналізу на капсулі SpaceX Dragon.

Чому це важливо

Змішування бетону – це енергоємний процес, під час якого виділяється значна кількість вуглекислого газу, що може зробити матеріал крихким і повним повітряних бульбашок, якщо його неправильно перемішати. Розуміння того, як мікрогравітація впливає на цей процес, має вирішальне значення для майбутнього будівництва в космосі.

Випереджаючи запитання, замість того, щоб транспортувати повністю збудовані конструкції в космос, NASA прагне, щоб астронавти збирали будівлі на місці. Цей експеримент, в якому використовується місячний ґрунт, є важливим кроком на шляху до будівництва житла на Місяці.

Хоча це не перший випадок змішування будівельної суміші у космосі, цей проєкт може допомогти наблизити людство до встановлення постійної присутності на Місяці, перетворивши мрію про "дім далеко від дому" на реальність.

Теги за темою
Космос NASA Техно
Джерело матеріала
loader
loader