Міністерство охорони здоров’я затвердило повний склад Ради з відновлення «Охматдиту», яка має контролювати відновлювальні роботи на території лікарні післяракетного удару 8 липня, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Він нагадав, що до ради увійшли представники від благодійників, які зробили найбільші пожертви, проєктів міжнародної технічної допомоги, дипломатичних установ іноземних держав в Україні, міжнародних та міжурядових організацій і фондів, учасники від громадськості, а також по одному представнику Міністерства охорони здоров'я України та Охматдиту.
Загалом до ради належать:
- Яко Сільє, постійний представник Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні
- Донатас Буткус, радник-посланник Посольства Литовської Республіки в Україні
- Ігор Кацитадзе, спеціаліст з охорони здоровʼя Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні
- Володимир Кудрицький, голова правління ПрАТ «Національна енергетична компанія Укренерго»
- Назар Купибіда, член Ради Директорів, віцепрезидент з фінансів АТ «Концерн ГАЛНАФТОГАЗ»
- Юлія Висоцька, директор ПрАТ «Науково-виробниче об’єднання «ПРАКТИКА»
- Євгеній Гончар, начальник відділу з формування політики у сфері програми медичних гарантій та медичного обслуговування Департаменту медичних послуг МОЗ України
- Олена Ларіна, провідний фахівець з внутрішнього контролю Охматдит
- В’ячеслав Биков, Член правління, виконавчий директор БФ «Таблеточки»
- Олександр Сушко, виконавчий директор Міжнародного Фонду «Відродження»
- Інна Іваненко, виконавча директорка БФ «Пацієнти України»
- Тарас Лилик, заступник Голови Ради директорів з питань діяльності експертних організацій Конфедерації будівельників України
- Світлана Рева, віцепрезидентка ГС «Міждержавна гільдія інженерів консультантів»
- Марина Маменко, голова правління ГС «Українська Академія Педіатричних Спеціальностей»
- Наталія Оніпко, президентка та засновниця БО «Благодійний фонд «Запорука»
Ляшко повідомив, що 20 серпня члени ради зберуться у повному складі, розглянуть поетапний план відновлення Охматдиту та нададуть рекомендації щодо його виконання.
Нагадаємо, у липні після скандалу щодо вибору однієї із найдорожчих пропозицій для відновлення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», коли компанія запропонувала провести роботи за 307 млн грн, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пообіцяв провести новий тендер із урахуванням всіх законодавчих вимог, а всі зібрані кошти на рахунках фонду для відбудови «Охматдиту» пообіцяв перевести на рахунок самої лікарні. Згодом МОЗ скасувало супутні тендери НДСЛ «Охматдит» на послуги технагляду та інженерно-консультаційні послуги та оголосить їх повторно.
Минулого тижня навколо відновлення розгорнувся новий скандал – гендиретктор Національної дитячої спеціалізованої лікарні Володимир Жовнір та Благодійний фонд «Охматдит – здорове дитинство» розпочали публічну суперечку через зібрані від благодійників гроші на відновлення лікарні. В підсумку гендиректора відсторонили від посади, а правоохоронні органи почали перевірку.