Президент Чехії Петр Павел заявив, що США, Китай, Європейський Союз і всі демократичні країни мають активно сприяти мирним переговорам між Україною та Росією. За його словами, з часом обидві сторони усвідомлять неможливість продовження війни, і переговори стануть неминучими.
Таку думку він озвучив у подкасті PoliTalk, передають Novinky. Павел наголосив на важливості участі глобальних держав у цьому процесі, зокрема США та Китаю, для сприяння переговорам з політичних, економічних і дипломатичних питань.
"Я більше притримуюся думки, що за кілька років обидві сторони зрозуміють, що продовжувати війну неможливо, і переговори відбудуться. Зокрема, істотний внесок у це мають зробити світові держави, не лише США, а й Китай. І підштовхнути обидві країни до переговорів у політичному, економічному та дипломатичному плані", – сказав Павел.
Павел також зазначив, що нинішні військові дії України у Курській області можуть стати вагомим аргументом у майбутніх переговорах, надаючи Україні сильнішу позицію завдяки контролю над частиною російської території. Він додав, що справедливий мир має включати повернення усіх захоплених територій і компенсацію за завдану шкоду, хоча реальність може бути складнішою.
"Якщо мирні переговори відбудуться, то, швидше за все, ми ще довго говоритимемо про окупацію Росією частини української території. З точки зору демократичних країн, які заявляють про дотримання міжнародного права і Статуту ООН, має статися так, що ми дотримуватимемося угоди між воюючими сторонами, але не приймемо зміну міжнародних кордонів на основі агресії. Ми вважатимемо території, окуповані Росією, тимчасово окупованими під час відновлення суверенітету України над територією, яку вона зараз контролює", – сказав чеський президент.
Він також підкреслив, що Росія має ресурси для тривалої війни і закликав Захід продовжити підтримувати Україну. За словами президента Чехії, щоб Україна могла ефективно захищатися, необхідно надати їй усі потрібні ресурси та дозволити завдавати удари по території Росії.
Павел вважає, що після завершення війни Україні слід приєднатися до ЄС і НАТО, щоб запобігти новим агресіям у майбутньому.
"Залишити Україну у вакуумі безпеки означало б погодитись на майбутню війну. Але водночас вести інтенсивні переговори з Росією щодо відновлення системи безпеки у Європі. Ми дещо недооцінили ці дебати після анексії Криму у 2014 році", – сказав лідер Чехії.
Нагадаємо, президент Чехії Петр Павел прокоментуваврівень підтримки, яку партнери надають Україні. За його словами, військова допомога була б достатньою, якби наша країна могла повністю відвоювати свою територію.
Як повідомляв OBOZ.UA, 44% жителів тилової України вважають, що настав час для офіційних переговорів між Україною та Росією. Проте більшість українців не готові приймати умови кремлівського диктатора Володимира Путіна для завершення війни.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!