БЕБ "пробачило" Коломойському 1,3 мільярда грн за тиждень: що сталося?
БЕБ "пробачило" Коломойському 1,3 мільярда грн за тиждень: що сталося?

БЕБ "пробачило" Коломойському 1,3 мільярда грн за тиждень: що сталося?

Бюро економічної безпеки України за тиждень змінило раніше оголошену підозру, зменшивши суму нібито заволодіння коштами на 1,3 мільярда гривень.

На початку серпня БЕБ голосно повідомило про підозру Ігорю Коломойському у заволодінні понад 5,3 мільярдами гривень. Однак вже 21 серпня у публікаціях БЕБ, без згадки імені та фотографії олігарха, фігурує значно скромніша сума – 4 мільярди.

Як наголошується у заяві адвокатів, яка є у розпорядженні редакції, ситуація різко змінилася після того, як 16 серпня БЕБ знову змінило підозру.

"Вже не вперше БЕБ відмовляється від змісту своїх підозр Ігорю Коломойському, змінюючи їх до невпізнаваності", – зазначає адвокат Олександр Лисак.

Він додає, що така поведінка правоохоронців свідчить про їхню невпевненість у власних доказах і про те, що слідчі не мають чіткого уявлення про те, в чому саме звинувачують його підзахисного.

Адвокат також наголошує на тому, що між серпнем 2023 року та серпнем 2024 року БЕБ вже кілька разів змінювало формулювання підозр, кожного разу називаючи різні суми збитків.

Спочатку йшлося про заволодіння 1 мільярдом гривень заводу "Нафтохімік Прикарпаття", пізніше – про 5,8 мільярда "Приватбанку", ще пізніше – про 5,3 мільярда "Приватбанку" та "Укрнафти", а на останньому етапі – про 4 мільярди гривень.

Захисники Коломойського підкреслюють, що жодних доказів, які б підтверджували заволодіння зазначеними коштами, слідство не надало. Лисак акцентує увагу на тому, що слідство не має фінансових доказів, які б підтверджували факт переказу коштів з "Приватбанку" чи "Укрнафти" на рахунок Коломойського.

"У слідства немає жодного доказу, який би підтверджував, що хоча б одна витрачена гривня пішла на рахунок Ігоря Коломойського", – зазначив Лисак.

Також адвокат звертає увагу на те, що фінансова звітність "Приватбанку" за період від 2013 до 2023 року, оприлюднена на початку травня 2024 року, жодним чином не відображає збитків, які б могли бути пов'язані з протиправними діями, у яких підозрюють Коломойського.

"Це ще раз доводить, що всі звинувачення є безпідставними, а слідство не має об'єктивних доказів", – підсумовує адвокат.

На думку захисту, зміна риторики БЕБ і зменшення суми збитків свідчать про те, що слідчі намагаються "зліпити" хоча б щось, що можна було б подати громадськості та політичному керівництву як результат резонансного розслідування, яке триває вже понад рік.

"Ми сподіваємося на справедливий розгляд справи в Європейському суді з прав людини, оскільки в Україні обвинувачення відмовляється визнавати свою неправоту", – резюмує Лисак.

  • В справі Коломойського прокурори вигадали нову схему – експерт
  • Коломойському висунули нову підозру про події 2003 року
  • Подвійні стандарти: судді закрили справи злочинів Майдану, але тримають Коломойського за справу того ж періоду, — експерт
Джерело матеріала
loader
loader