У липні зростання кредитування сповільнилося, проте воно залишалося на високому рівні, незважаючи на зростання кредитних ставок. Хоча при цьому сповільнилося зростання банківських вкладів. Це відмічає The Moscow Times з посиланням на офіційні дані.
Так, за місяць кредити банків населенню збільшилися на 448 млрд руб. Як зазначається, менше було лише в січні-лютому, але й це дуже багато: приріст у липні становив 1,2%, що у перерахунку на рік близько 15%.
Основне зростання припало на споживчі кредити – 208 млрд руб., або 1,4%. Це менше червневих та травневих 2%, але все одно досить багато, зазначає Центробанк Росії.
Істотний обсяг видач, як і раніше, припадає на кредитні картки, де ставки завжди були високими і тому не такими чутливими до зростання ключової ставки.
Крім того, банки стали заманювати клієнтів низькими ставками під час вибірки ліміту в перший місяць (після закінчення пільгового періоду ставки значно збільшуються). Також деякі позичальники можуть використовувати безкоштовний пільговий період для оплати поточних витрат, зберігаючи кошти на вкладах.
ЦБ Росії вважає уповільнення кредитування своєю заслугою. Він пов'язує це зі зниженням попиту на кредити через їхнє подорожчання (наслідок високих ставок), а також зі скороченням банками пропозиції через посилення регулювання: з липня почали діяти нові обмеження на видачу кредитів найбільш обтяженими боргами людям.
"Ми очікуємо, що цього року портфель незабезпеченого споживчого кредитування може збільшитися на 12-17%", – заявив директор департаменту банківського регулювання та аналітики ЦБ РФ Александр Данілов.
Він визнав, що це "досить високі темпи, що мають ризики зростання закредитованості населення", але розраховує на те, що наступного року видачі споживчих кредитів мають сповільнитися.