Надії Кремля на розморожування активів у ЄС розбилися: ЗМІ розкрили провал чергової схеми
Надії Кремля на розморожування активів у ЄС розбилися: ЗМІ розкрили провал чергової схеми

Надії Кремля на розморожування активів у ЄС розбилися: ЗМІ розкрили провал чергової схеми

Росія розробила складну схему обміну замороженими внаслідок санкцій активами російських та західних інвесторів, щоб повернути понад $1 млрд роздрібним акціонерам. Але очікування Кремля виправдалися менш як на 10%.

Як повідомляє Financial Times, схемою керувала маловідома брокерська компанія з Воронежа "Інвестиційна палата". Після введення санкцій їй вдалося повернути лише 8,1 млрд рублів (близько $89 млн) росіянам, чиї іноземні акції були заморожені на рахунках кастодиальних банків Clearstream та Euroclear.

Свої кошти вдалося повернути 708 тис. росіян із 3,5 млн осіб, активи яких було заморожено. Провал схеми пояснюється млявістю інтересу до неї із боку іноземних інвесторів.

У березні "Інвестиційна палата" отримала від Кремля ексклюзивний мандат на керування схемою. У РФ сподівалася, що це дозволить повернути до 100 млрд рублів ($1,12 млрд) в іноземних акціях.

Але за результатами завершення першого раунду виявилося, що жодна із сторін не була повною мірою зацікавлена у реалізації такого плану. Росіяни подали заявки на продаж акцій на суму близько половини зазначеної суми, а іноземні інвестори були готові прийняти лише п'яту частину пропозиції.

На цьому фоні запуск другого раунду програми опинився під питанням. Хоча спочатку в "Інвестиційній палаті" були впевнені в успіху програми. У травні її генеральний директор Олексій Сєдушкін в інтерв'ю Financial Times заявив, що всі хочуть обмінюватися". Але виявилося, що багато іноземних інвесторів бояться купити активи у контрагента, який перебуває під санкціями.

Привабливість схеми для іноземних інвесторів знизилася ще сильніше у червні, коли санкції США вдарили по основному російському майданчику з торгівлі цінними паперами та її дочірнім компаніям – Московській фондовій біржі, Національному розрахунковому депозитарію (НРД) та Національному кліринговому центру (НКЦ).

Тим часом Euroclear та Clearstream не беруть участь у цій схемі і відмовляли від участі інвесторів, пояснюючи це тим, що це "може не відповідати цілям західної політики". Тому всі операції здійснюються "виключно на свій страх та ризик".

Як уже повідомляв OBOZ.UA, 26 липня Україна отримала перші 1,5 млрд євро із спеціального Європейського фонду для України, забезпеченого доходами від заарештованих активів Росії до ЄС. Кошти витратять на фінансування нагальних потреб оборони держави.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader