Після введення нового пакету санкцій багато російських компаній відчули паніку
Після введення нового пакету санкцій багато російських компаній відчули паніку

Після введення нового пакету санкцій багато російських компаній відчули паніку

Після введення нового пакету санкцій багато російських компаній відчули паніку

20 промислових підприємств Росії просять Кремль домовитися з Китаєм та Саудівською Аравією

Чотирнадцятий пакет санкцій поставив багато російських підприємств якщо не на межу банкрутства, то на межу зупинки виробництва, оскільки вони втратили можливість імпортувати критично важливу хімічну сировину навіть із «дружніх» країн. На ринку зростає паніка. Двадцять великих компаній звернулися до Кремля із проханням про допомогу.

Про таку ситуацію повідомляє польська газета Rzeczpospolita, яка уточнює, що постачання припинили навіть ті, хто допомагав Росії, але вирішив за краще залишитися у сфері співпраці з країнами Заходу.

Лист двадцятки найбільших представників російського автопрому, будівельних компаній та виробників побутової техніки було адресовано міністру промисловості та торгівлі Росії, посилається на джерела в Росії видання. Йдеться про заборону на продаж росіянам ізоціанатів (ДІ), запроваджену чотирнадцятим пакетом санкцій ЄС. Це з'єднання, необхідні, зокрема, для виробництва пінополіуретанів, герметиків, наливної підлоги, труб, комплектуючих для холодильників, автозапчастин. У листі до Кремля російські компанії стверджують, що російська економіка на 100% залежить від імпорту MDI.

Постачальники зі США, Європи та Японії припинили постачання до Росії, і тепер до них приєднався Китай. Найбільший китайський виробник МДІ Wanhua Chemical Group оголосив про повне припинення експорту до Росії. Спроба домовитись із Саудівською Аравією також не вдалася — саудівська компанія Sadara Chemical не підтвердила можливість постачання до Росії.

"Це рішення стало шоком для галузі, оскільки, враховуючи обмеженість ресурсів учасників ринку та обмежений термін придатності МДІ, збереження такого стану справ протягом наступних кількох місяців буде пов'язане з ризиком зупинення виробництва та банкрутства існуючих підприємств", - написали підписали лист.

Експорт вугілля та металів з Росії, що транспортуються морським транспортом, стрімко падає. Найбільше постраждали компанії російських заможних людей, які потрапили під санкції. Їхній найбільший покупець – Китай – запровадив заборонні тарифи на вугілля з Росії.

"На ринку вже почалася паніка, - зазначає Олексій Горохов, виконавчий директор асоціації виробників будівельних плит НАППАН. Створення запасів МДІ технічно неможливо, оскільки він швидко розкладається, а існуючих запасів вистачає лише на два місяці, а можливість імпорту через ланцюжок посередників в інших країнах або через фіктивні компанії "дуже обмежена", - пояснює експерт.

Особливістю MDI є дуже короткий термін його зберігання, тому триваліші поставки через посередників із третіх країн, які допомагають Росії обходити санкції, дуже ускладнюють виконання. До речі, Росія в 2014 планувала запустити власне виробництво MDI, але за 10 років нічого не змінилося.

У листі представники промислових підприємств просять Кремль терміново вирішити проблему "на всіх рівнях взаємодії" з Китаєм, а також допомогти досягти угоди із Саудівською Аравією. Бізнес вказує на необхідність термінового вирішення проблем і з обробкою MDI-платежів у китайських банках, оскільки Китай уникає операцій із російськими компаніями.

Джерело матеріала
loader
loader