Українці нестимуть у банки менше грошей: на яку доходність депозитів розраховувати восени
Українці нестимуть у банки менше грошей: на яку доходність депозитів розраховувати восени

Українці нестимуть у банки менше грошей: на яку доходність депозитів розраховувати восени

На початку осені в Україні може скоротитися частка нових банківських вкладів у гривні, а ставки за депозитами суттєво не зміняться і залишаться на рівні до 13% річних. При цьому чиста доходність за вкладами до кінця року залишиться на рівні 5-6% на рік.

Такий прогноз озвучили OBOZ.UA учасники банківського ринку. За їхніми підрахунками, середні ставки за вкладами у вересні становитимуть:

  • терміном від 3 міс. до 6 міс. – 10% річних;
  • від 9 міс. до 12 міс. – 11-12% річних;
  • від 1 до 2,5 років – у середньому до 12-13% річних.

При цьому у вересні може тривати перехідний період – українці пристосовуватимуться до нових економічних реалій, зокрема, інфляції в межах 5-7%. "Звідси можлива поведінкова інерційність і, як наслідок, зростання кількості нових вкладників становитиме лише 1% ", – розповів директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв.

Водночас, як стверджує фахівець, середня дохідність валютних депозитів залишиться постійною: середні ставки за вкладами у доларах не перевищать 1,5% річних, а євро – 1,3% річних. Це означає, що гривневі вклади залишаться вигіднішими.

"Чистий прибуток за найкоротшими гривневими депозитами (від 3 міс. до 6 міс.) майже втричі перевищить дохід від валютних вкладів. Це значно посилює зацікавленість громадян саме у гривневих вкладах", – упевнений банкір.

При цьому Замотаєв не вважає, що існує ризик масового відтоку грошей із гривневих депозитів. За даними банкіра, на середину серпня співвідношення гривневих та валютних вкладів складає 80% проти 20%. Тобто, як наголосив експерт, гривневі вклади домінують, і навряд чи в найближчі 3-4 місяці це суттєво зміниться.

Він, втім, не виключає, що у вересні-жовтні частка гривневих вкладів може скоротитися на 3-5% порівняно із серпнем. За його словами, головних причин може бути дві:

  • планове завершення строків вкладів та незначну кількість нових вкладників, що утворює негативний баланс;
  • природні побоювання громадян щодо майбутнього гривні на тлі більш відчутного впливу інфляції.

Як повідомляв OBOZ.UA, за підрахунками НБУ, українці, які за останній рік вклалися у гривневі депозити та облігації (ОВДП), не втратили жодної копійки заощаджень. Справа в тому, що відсотки цих фінансових інструментів повністю компенсували і інфляцію, і девальвацію гривні. Тобто скуповувати долари та іншу іноземну валюту для збереження заощаджень немає сенсу.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader