Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Берлін продовжить надавати Україні військову допомогу як із власного бюджету, так і разом з партнерами по Великій сімці (G7). Проєкт бюджету на 2025 рік передбачає 4 млрд євро на двосторонню військову підтримку, а загалом від G7 Київ отримає 50 млрд доларів кредиту, який буде покриватися прибутками від заморожених активів центробанку РФ.
Відповідну заяву Шольц озвучив 28 серпня на спільній пресконференції з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером після їх переговорів у Берліні. "У проєкті бюджету на наступний рік передбачено і буде на двосторонню військову підтримку Україні 4 млрд євро. Додатково ми разом з країнами G7 надамо Україні 50 млрд доларів кредиту", – сказав він.
Політик додав, що це має забезпечити гарантовану, надійну фінансову підтримку.
Кредит, за словами Шольца, буде покриватися прибутками від заморожених активів центрального банку РФ, як було погоджено в червні на саміті G7 в Італії.
Канцлер Німеччини висловив упевненість, що це є непростим завданням, але його цілком можливо реалізувати. Усі сторони хочуть дуже швидко запустити цей механізм, зазначив він.
Наразі представники всіх зацікавлених країн інтенсивно працюють над технічними умовами, зокрема, Шольц провів консультації з керівництвом Єврокомісії щодо європейської частки, з керівниками інших партнерів по G7.
"Вірю, що ми найближчим часом ми зможемо з'ясувати технічні вимоги", – сказав він.
Попри намагання останнім часом посіяти сумніви в готовності Німечиини продовжувати допомогу Україні, Берлін і надалі надаватиме свою фінансову, економічну, політичну та військову підтримку Києву стільки, скільки буде потрібно, каже Шольц.
Він також нагадав, що Німеччина є найбільшим у Європі постачальником допомоги і планує таким залишатися.
На запитання щодо можливості передачі Україні нових видів озброєнь, зокрема, далекобійних ракет, глава Шольц сказав, що жодних нових рішень наразі немає.
Як писав OBOZ.UA, раніше німецькі ЗМІ повідомили, нібито Німеччина планує заморозити нову фінансову і військову допомогу Україні. Нібито міністр фінансів Крістіан Лінднер просив міністра оборони Бориса Пісторіуса припинити ці виплати, мовляв, "нові заходи" варто вживати лише за умови "забезпечення фінансування" у бюджетних планах на 2024 та 2025 роки.
Інформація про плани різко урізати військову допомогу Україні вдарила по акціях оборонних компаній Німеччини, таких як Rheinmetall, Hensoldt, BAE Systems та інших.
Нагадаємо, Україна отримає від країн G7 кредит на 50 млрд доларів, який повертатимуть за рахунок прибутків з арештованих активів РФ у ЄС, США та інших країнах-партнерах. Останні оцінюються в 280 млрд доларів, фактично після сплати кредиту за російський рахунок ця сума не зміниться.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!