У Євросоюзі проводять розслідування щодо Telegram із-за можливого заниження ним кількості своїх користувачів
У Євросоюзі проводять розслідування щодо Telegram із-за можливого заниження ним кількості своїх користувачів

У Євросоюзі проводять розслідування щодо Telegram із-за можливого заниження ним кількості своїх користувачів

Ненадання інформації про кількість користувачів свідчить, що месенджер порушує Digital Service Act (DSA) — головний закон, який регулює роботу інтернет-платформ у ЄС.

Влада Євросоюзу вважає, що Telegram міг занижувати кількість своїх користувачів у ЄС, щоб не дотримуватися норм для великих IT-компаній. Про це повідомляє Financial Times  

Зазначається, що у своїх звітах платформа вказувала, що на території Євросоюзу вона має менше 45 мільйонів користувачів. У лютому 2024 року, за словами представників Telegram, месенджером у ЄС користувався 41 мільйон людей. 

Черговий звіт компанія мала подати у серпні, однак не зробила цього. При цьому в  компанії заявили, що кількість користувачів Telegram «істотно менше» цієї позначки.  
  
Financial Times повідомляє, що влада ЄС проводить розслідування паралельно розслідуванню, яке ведуть у Франції. Ненадання інформації про кількість користувачів свідчить, що сервіс порушує Digital Service Act (DSA) — головний закон, який регулює роботу інтернет-платформ у ЄС, кажуть джерела FT.  

При перевищенні числа 45 мільйонів користувачів інтернет-сервіси підпадають під дію «ряду правил» Брюсселя, які покликані обмежити їхній вплив, пише газета. Зокрема, правила вводять більш серйозні вимоги щодо модерації контенту, стороннього аудиту та обов'язкового обміну даними з Європейською комісією. 

Фото: Getty Images

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Євросоюз
Джерело матеріала
loader
loader