Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів відповідальний за транспортний напрямок заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.
“Ця угода дала нам можливість збільшити кількість самих перевізників. У нас удвічі зросла кількість перевізників і вдвічі – кількість транспортних засобів, які наші компанії придбали задля роботи в “безвізових” умовах”, - сказав Деркач.
За його словами, під час повномасштабного вторгнення збільшення автомобільної логістики на 45% в експорті та на 44% в імпорті стало ключовою економічною складовою для України.
Крім того, збільшення довіри до українських перевізників за кордоном стимулювало іноземні компанії активно користуватись нашими послугами.
Він зазначив, що незважаючи на опір тієї ж Польщі, яка контролює 70-80% ринку перевезень у ЄС, більшість європейських країн підтримують лібералізацію вантажних перевезень з Україною і ніхто не хоче повертатися до дозволів.
Як повідомлялося, 20 червня у Брюсселі заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач та комісар ЄС з питань транспорту Адіна Велян підписали продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС. З 11 липня вантажні перевезення між Україною та ЄС здійснюються згідно з правилами оновленої Угоди.