Углава штучно хоче стати викривачем корупції, але заява до НАЗК юридично не допоможе у разі звільнення його з НАБУ – Шабунін
Углава штучно хоче стати викривачем корупції, але заява до НАЗК юридично не допоможе у разі звільнення його з НАБУ – Шабунін

Углава штучно хоче стати викривачем корупції, але заява до НАЗК юридично не допоможе у разі звільнення його з НАБУ – Шабунін

Заявою в НАЗК Углава хоче підірвати рішення про своє звільнення – Шабунін

Хоча, за словами Віталія Шабуніна, ОПУ намагатиметься повернути Гізо Углаву на посаду, в разі чого.

Директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос все-таки хоче звільнити свого першого заступника Гізо Углаву,  заявив очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін. За словами глави ЦПК, заява до Нацагентства з питань запобігання корупції про нібито порушення Кривоносом антикорзаконодавства – це спроба надати пристойного вигляду намаганням офісу президента втримати Углаву на посаді.

«Углава зубами чіпляється за посаду, з якої знищував розслідування щодо Юрія Голика – куратора «Великого будівництва» – найбільшої корупційної схеми цієї влади. Тож ми все чекали, коли офіс президента повноцінно включиться в порятунок свого партнера/крота. Спочатку все обмежувалося активностями ОПешних ТГ-помийок. Потім – «різні інтєрєсні органи» підключилися до «обробки» членів дисциплінарної комісії (частково вдало)», – зазначив Шабунін.

Однак, коли дисциплінарна комісія визнала Углаву винним у тиску на підлеглих, про що повідомляло ZN.UA, в офісі президента за словами Шабуніна, зрозуміли, що Кривонос все ж таки збирається звільнити свого першого заступника. І повертати Углаву потім на цю посаду, за прогнозом глави ЦПК, ОПУ спробує через суди.

«Щоб надати цьому процесу хоча б видимість пристойності офіс, схоже, залучив колишнього підопічного Гізо, а зараз голову НАЗК Віктора Павлущика. Юридично скарги Углави та дії НАЗК нічого не змінюють», – додав Шабунін.

За його словами, Углава намагається штучно зробити із себе викривача корупції. Таким чином він хоче підірвати рішення своє звільнення. Однак, підкреслив очільник ЦПК, закон на боці реальних викривачів, а не тих, хто подає скаргу на свого керівника після того, як сам порушив закон. 

«Закон забороняє звільняти викривача, який повідомив про корупцію і якого через це повідомлення звільняють. Углава ж (в кращих традиціях фігурантів справ НАБУ) почав скаржитися вже після того, як щодо його дій розпочалися кримінальні та службові розслідування. Тому його скарги та «викриття» ніяк не впливають на право директора НАБУ його звільнити. Особливо цинічно, що дисциплінарка, за якою Углаву звільняють, стосується саме фактів його тиску на викривачів-детективів», – підсумував Шабунін.

19 липня НАБУ повідомило прозавершення службового розслідування через ймовірність тиску працівників НАБУ на викривача. Це один із епізодів у скандалі про витік даних під час розслідування справи щодо колишнього голови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка та його партнера, чинного консультанта ОПУ Юрія Голика, коли під час «Великого будівництва» зникло півтора мільярда гривень.

Водночас за даними ZN.UA, в рамках фінального засідання дисциплінарної комісії НАБУ більшість її членів визнали Гізо Углаву винним у тиску на підлеглих. Ба більше, сам Углава, намагаючись захищатися, на передостанньому засіданні увімкнув членам дисциплінарної комісії несанкціонований запис розмови з директором НАБУ Семеном Кривоносом, що мав його скомпрометувати.

А 29 серпня Углава повідомив, що НАЗК розпочало моніторинг та контроль щодо нібито можливого порушення Семеном Кривоносом антикорупційного законодавства. За словами першого заступника директора НАБУ, перед цим він подавав заяву до Дисциплінарної комісії, Управління внутрішнього контролю та на імʼя самого директора. Але тоді її проігнорували.

Детальніше читайте у статті Інни Ведернікової «У пошуках «крота». Чим може закінчитися криза між НАБУ та САП»

Джерело матеріала
loader
loader