Громадянка Польщі подала перший приватний запит до України щодо ексгумації жертв Волині
Громадянка Польщі подала перший приватний запит до України щодо ексгумації жертв Волині

Громадянка Польщі подала перший приватний запит до України щодо ексгумації жертв Волині

Очільниця Товариства польсько-українського примирення Кароліна Романовська стала однією із перших людей у Польщі, хто подав приватний запит до президента Володимира Зеленського щодо ексгумації жертв Волинської трагедії.

Про це повідомило видання Onet, передає "Європейська правда".

Як розповіли журналісти, Романовська звернулася з проханням про гідне поховання 18 людей, включно з членами її сім'ї, вбитих у селі Угли на території нинішньої Рівненської області, до президента Володимира Зеленського, а також до Українського інституту національної пам'яті.

Вона вважає, що вирішення волинського питання – це єдиний спосіб відібрати у Росії "пропагандистське паливо".

Романовська наголосила, що у її родині ніколи не було ненависті до українського народу й з початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році – вона одразу кинулася допомагати українцям.

"Як тільки у 2022 році почалася війна, ми одразу ж кинулися допомагати і донині стоїмо на боці України.

Ми знаємо, що УПА в 1940-х роках становила лише невеликий відсоток від усього українського населення", – додала вона.

Нещодавно міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Варшава не зможе погодитися на вступ України до ЄС, доки країни не завершать суперечки довкола подій на Волині.

В останні дні між Києвом та Варшавою розгорілась суперечка через слова голови МЗС Дмитра Кулеби про примусове виселення українців у межах операції "Вісла" з "українських територій".

Після обурення польських політиків українське зовнішньополітичне відомство пояснило слова Кулеби.

Однак їх розкритикував прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, заявивши, що Україна не стане членом ЄС без згоди його країни, а щоб отримати таку згоду, потрібно відповідати стандартам, зокрема культурно-політичним.

Детальніше читайте у статті Казус Кулеби: що стало причиною гучного скандалу в Польщі та які висновки варто зробити Києву.

Джерело матеріала
loader
loader