2 вересня церква вшановує пам'ять преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Як повідомляє Главред, преподобний Антоній в юності вирушив на святу гору Афон, де прийняв постриг і прожив кілька років на самоті в печері біля обителі. Ігумен велів йому повернутися додому і принести туди традиції афонського чернецтва. Антоній не вступив до жодного з монастирів, а оселився у двосажовій печері, викопаній Іларіоном. Там він їв хліб через день і пив воду.
До Антонія приходили за порадою, в деякі навіть стали проситися на проживання. Преподобний Феодосій став одним із них. Антоній став самітником, а в ігумени вибрав Феодосія, який запровадив в обителі статут константинопольського Студійського монастиря. Кількість печер ченців увесь час збільшувалася, і згодом збудували наземний монастир і церкву - Успенський собор. Києво-Печерський монастир, що його заснували Антоній і Феодосій Печерські, став взірцем для інших монастирів. Зі стін обителі виходили знамениті архіпастирі, проповідники віри та письменники.
Що можна робити 2 вересня
Що не можна робити 2 вересня
1. Не можна 2 вересня лаятися і лихословити. Вважається, що це гріх.
2. Не можна 2 вересня відмовляти в милостині. Інакше ви самі можете опинитися у важкій ситуації.
3. Не можна 2 вересня надягати одяг яскравих кольорів. Предки вірили, що тоді людину буде дуже легко наврочити.
4. Не можна 2 вересня починати нові справи. Вважається, що вони будуть провальними.
Прикмети 2 вересня
Що варто враховувати читачеві
Цей матеріал - ознайомчого характеру, його не слід сприймати як вказівку до дії або абсолютну істину. Астрологія, ворожіння, екстрасенсорика, тарологія, мольфарство, феншуй і нумерологія не є академічними науками, їхні положення і твердження не можна перевірити або підтвердити науковими методами. Це ж стосується різних тестів, характеристики людини за ім'ям і подібного. Крім того, прогнози та гороскопи не завжди збуваються, а збіги можуть бути випадковими.
Вас також зацікавить: