Київ буде добиватися запрошення у НАТО раніше, ніж на саміті в Гаазі наступного року - Стефанішина
Київ буде добиватися запрошення у НАТО раніше, ніж на саміті в Гаазі наступного року - Стефанішина

Київ буде добиватися запрошення у НАТО раніше, ніж на саміті в Гаазі наступного року - Стефанішина

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина переконана, що зараз правильний момент для того, щоб порушувати питання про запрошення України до НАТО.

Про це вона заявила в інтервʼю РБК-Україна, повідомляє Укрінформ.

“Безумовно, між запрошенням і членством є шлях. І я думаю, що якраз зараз наступає правильний момент, щоб це питання порушувати. Чому? Тому що ми вже маємо певний досвід цієї війни як країна. Ми вже знаємо всі спроможності щодо координації військової підтримки. Ми повинні дивитись у майбутнє і більш стратегічно планувати. Я впевнена, що запрошення – це якраз можливість формувати індивідуальні домовленості з кожним союзником стосовно того, яким буде членство України в НАТО”, – сказала урядовиця.

Стефанішина також пояснила цю своєчасність тим, що Україна зберегла повну адміністративну, інституційну спроможність в умовах війни; у країні функціонують усі гілки влади і впроваджуються реформи.

Віцепремʼєр-міністр зауважила, що Київ буде добиватися запрошення ще раніше, ніж на саміті НАТО в Гаазі в 2025 році: “Тому що 1 жовтня заступає на посаду новий генеральний секретар НАТО, його перший візит в Україну, безумовно, буде присвячений політичному рішенню”.

Урядовиця наголосила, що запрошення є серйозним наміром говорити про майбутнє. 

“Звичайно, ми це питання не знімаємо з порядку денного і так само, як каже Президент, воно буде на порядку денному настільки, скільки потрібно для ухвалення рішення. Але так само запрошення – це рішення, яке може бути ухвалене в будь-який момент, незалежно від саміту”, – зауважила Стефанішина.

За її словами, Україна ніколи не буде ставити питання стосовно певних обмежень чи перерозподілу у питанні членства в НАТО і не має пропонувати якісь рішення.

“Є Україна в межах кордонів 1991 року, суверенна, незалежна країна, яка приєднується до НАТО. На етапі, коли мова буде про ратифікацію рішення про приєднання України до НАТО, ми будемо спілкуватись з усіма, і цей процес буде відкритий, публічний, але на даному етапі між Україною і союзниками не створено жодного формату, де такі дискусії можуть мати місце”, – сказала урядовиця.

Як повідомляв Укрінформ, у липні у Вашингтоні відбувся 75-й саміт НАТО.

Теги за темою
НАТО
Джерело матеріала
loader
loader