Аналіз траєкторій польоту російських дронів у Польщі в ніч на 10 вересня свідчить про продуманий і невипадковий характер їхнього перетину кордону, заявив президент України Володимир Зеленський на брифінгу з президентом Фінляндії Александром Стуббом у Києві 11 вересня.
Як пише «Суспільне», Зеленський припустив, що Москва спробувала перевірити реакцію партнерів.
«Мені ця атака схожа на Крим. Тільки замість «зелених чоловічків» — дрони. Я вважаю, що це схоже на репетицію. В медіа вже є повідомлення про певні частини Польщі, на які Росія претендує», - сказав президент.
Зеленський зазначив, що Україна вже запропонувала європейським сусідам спільну програму фінансування та виробництва дронів-перехоплювачів, та підтвердив, що Польща погодилася на комунікацію між військовими.
«Дональд Туск сказав, що відправить своїх військових. Сирський комунікуватиме з командувачем Польщі. Далі — це вже технічні моменти», — зазначив він.