Справу про держзраду Нестора Шуфрича передали до суду
Справу про держзраду Нестора Шуфрича передали до суду

Справу про держзраду Нестора Шуфрича передали до суду

Шуфричу також інкримінують фінансування Росгвардії в окупованому Криму. Йому може загрожувати 15 років позбавлення волі.

Правоохоронці завершили досудове розслідування і передали до суду справу про фінансування народним депутатом від партії «Опозиційна платформа — За життя» Нестором Шуфричем Російської гвардії в тимчасово окупованому Криму. Про це повідомляють пресслужби Офісу генпрокурора та ДБР.

Правоохоронці не відкривають імені фігуранта справи, однак з матеріалів випливає, що йдеться саме про Нестора Шуфрича та його колишнього помічника В’ячеслава Черепаню.

Як повідомляється, розслідування встановило, що обвинувачені разом з іншими довіреними особами нардепа після окупації Криму зареєстрували будинок та земельну ділянку в Сімеїзі за російськими законами. Це майно Шуфрич придбав у 2013 році через підконтрольне підприємство та довірених осіб.

У 2016 році для охорони цього майна обвинувачені уклали договір з незаконним окупаційним воєнізованим формуванням «ФГУП "Охрана" Росгвардії по Республіці Крим» і перерахували Росгвардії понад 648,7 тис російських рублів. за охорону майна.

Крім того, за даними правоохоронців, Шуфрич був завербований ФСБ РФ та виконував завдання одного із колишніх заступників секретарів РНБО (йдеться про Володимира Сівковича, — ДМ), який у 2014 році виїхав до Москви.

Шуфрич систематично у своїх виступах та інтерв’ю публічно поширював російські наративи, проводячи підривну діяльність проти України.

Обом фігурантам інкриміновано фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території і державного кордону України (ч. 3 ст. 110-2 КК України). Крім цього, Шуфричу також інкриміновано державну зраду (ч. 1 ст. 111 КК України). Депутату може загрожувати 15 років позбавлення волі. Обвинувачені перебувають під вартою.

Правоохоронці офіційно оголосили Шуфричу підозру в державній зраді. За даними слідства, нардеп тісно співпрацював і виконував завдання колишнього секретаря РНБО Володимира Сівковича, який у 2014 році виїхав до Москви й був завербований ФСБ РФ та завданням якого була координація російської агентури в Україні.

«Одним з основних завдань Шуфрича була підривна діяльність в інформаційній сфері. Він систематично поширював наративи Кремля про те, що українська держава нібито штучне утворення, що в України та Росії єдина історія і що українці та росіяни нібито “один народ”. Таким чином Шуфрич намагався розвинути проросійські настрої в українському суспільстві», — повідомили в СБУ.

Окрім цього, він поширював інформацію, спрямовану на вираження осуду, применшення авторитету та дискредитацію інститутів української влади, дискредитував діяльність керівників розвідувальних та правоохоронних органів.

Під час обшуків у нардепа вдома в селі Козин на Київщині СБУ знайшла заборонену російську символіку та нагороди, а також документ від 2014 року зі схемою автономії для Донецької та Луганської областей.

8 лютого 2024-го Служба безпеки повідомила Шуфричу про нову підозру. Як встановили правоохоронці, Шуфрич здійснював фінансування російських окупаційних угруповань на території тимчасово захопленого Криму. Зокрема, він платив гроші Росгвардії за воєнізовану охорону своєї елітної нерухомості в Криму. У квітні СБУ затримала бізнес-партнера Шуфрича і повідомила йому про підозру у фінансуванні Росгвардії у Криму.

Нестор Шуфрич — український політик, народний депутат України. Був членом Партії регіонів (2007–2014), пізніше — нині забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя».

У вересні 2021-го Шуфрич став мажоритарним акціонером телеканалу «Перший незалежний», а в листопаді 2021-го купив канал UkrLive. У грудні 2021 року обидва телеканали потрапили під українські санкції, а в червні 2023-го Нацрада з питань телебачення та радіомовлення анулювала їм ліцензії.

У серпні 2019 року Шуфрич очолив парламентський Комітет з питань свободи слова. Попри заборону «ОПЗЖ», Шуфрич залишався головою комітету протягом півтора року після початку повномасштабної війни. Проти цього неодноразово виступали громадські організації та політики. Лише 20 вересня 2023 року, після затримання та оголошення підозри в держзраді, Шуфрича відсторонили від керування Комітетом.

За словами голови ВР Руслана Стефанчука, щоб скласти депутатський мандат, Шуфрич має власноруч написати відповідну заяву. Позбавити депутатських повноважень без його згоди не дає можливості Конституція.

Фото: НЕстор ШУфрич в суді / скриншот

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader