Голову Фонду держмайна Коваля не змогли офіційно звільнити: у Раді не вистачило голосів
Голову Фонду держмайна Коваля не змогли офіційно звільнити: у Раді не вистачило голосів

Голову Фонду держмайна Коваля не змогли офіційно звільнити: у Раді не вистачило голосів

Голову Фонду державного майна України (ФДМУ), ексголову Рівненської ОВВ Віталія Коваля не змогли звільнити з посади. Депутати Верховної Ради (ВР) 4 вересня не ухвалили його заяви про відставку, не вистачило 1 голосу.

Про рішення ВР повідомили нардепи Ярослав Железняк ("Голос") та Олексій Гончаренко ("Євросолідарність"). За відставку Коваля проголосували 225 народних депутатів за необхідних для ухвалення рішення 226 голосів.

"Перший не пішов. Рада провалила звільнення Віталія Коваля з посади Голови Фонду державного майна України. Зробити звіт йому не дали", – зазначив Железняк.

Коваля не змогли звільнити

Днем раніше, 3 вересня, Коваль написав заяву про відставку, про що повідомляв речник парламенту Руслан Стефанчук. "Також заява про звільнення надійшла від голови Фонду державного майна України Коваля В. С.", – зазначив голова ВР у своэму пості про заяви низки міністрів.

Заява Коваля про відставку

Народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк при цьому заявляв, що Коваль може перейти до Мінагрополітики. "По Ковалю чув (поки не знаю точно), що дивилися на Мінагро та Мінпром. Ставлю на Мінагро таки", - повідомляв нардеп.

Водночас, джерела профільних аграрних ЗМІ поки не підтверджували цю інформацію. "Джерела в уряді не підтвердили інформацію про те, що Віталій Коваль може перейти до Мінагро", – спростовували дані Железняка у виданні Latifundist.

Віталій Коваль: що про нього відомо

Коваль очолив ФДМУ у листопаді 2023 року. До того він протягом чотирьох років, ще з 2019-го, очолював Рівненську обласну адміністрацію.

Коваль на посаді голови ФДМУ став наступником Рустема Умєрова. Останній очолював відомство протягом року, до 5 вересня 2023-го. Тоді Умєрова призначили міністром оборони, а ФДМ залишився без постійного керівника.

На момент призначення у ФДМУ Коваль був одним із "найстаріших" голів областей в Україні. На цю посаду його було призначено ще у вересні 2019 року. Також він є депутатом Рівненської міськради від "Слуги народу".

Коваль за першою освітою є магістром банківської справи (Тернопільська академія народного господарства, рік закінчення 2003-го). Свою кар'єру Коваль також розпочав із банківського сектору. У 2004-2006 роках він працював у кредитному департаменті державного Укргазбанку.

Період з 2006-го по 2019 рік новий голова ФДМУ присвятив бізнесу – переважно в аграрному секторі та на будівництві доріг. Зокрема, він був співзасновником таких підприємств в аграрній, транспортній та будівельній галузях: ТОВ "Атлант-транс", ТОВ "Інвесттрейдсервіс", ТОВ "РГС-Логістікгруп", ТОВ "ВВВ Монтаж" та ТОВ "Санако".

Крім того, у 2017 році Коваль отримав ступінь МВА (вищий кваліфікаційний рівень у менеджменті). Навчання проходило у Львівській бізнесовій школі Українського католицького університету (УКУ).

Як повідомляв OBOZ.UA, у травні 2024 року іншого екс-главу Фонду держмайна Дмитра Сенниченка заочно заарештували. При цьому ексчиновник перебуває у міжнародному розшуку.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader