Дослідники відкрили новий вид, який мешкає у віддалених частинах Південного океану.
На Арктичному півострові було знайдено новий вид риби-дракона, або ж Akarotaxis gouldae, пише New York Post.
Новий вид був знайдений дослідниками з Інституту морських наук Вільяма і Мері у Вірджинії. Знайдений вид назвали на честь антарктичного дослідницького судна Laurence M. Gould. За словами вчених, риба-дракон має унікальне забарвлення у вигляді двох вертикальних смуг на тілі.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Смугаста риба-дракон вирізняється тонким тілом із широкою мордою, подовженим ротом і великими овальними очима.
Спершу вчені знайшли личинки риби біля берегів Антарктиди, коли займалися виловом зоопланктону. Під час огляду ж дорослої особини Akarotaxis gouldae і порівняння її з близькоспорідненою рибою-драконом Akarotaxis nudiceps, з'ясувалося дещо незвичайне.
"На боках у дорослої особини Akarotaxis gouldae є дві виразні смуги, яких немає в Akarotaxis nudiceps", — каже провідний дослідник Ендрю Корсо.
Генетичне тестування показало, що знайдений вид відокремився від своїх найближчих родичів близько 780 тис. років тому.
Антарктичні риби-дракони залишаються погано вивченим видом, оскільки вони мешкають у віддалених частинах Південного океану. Також результати дослідження показали, що відкритий вид у дорослому віці воліє жити в глибоких водах.
Аналіз личинок Akarotaxis gouldae вказав на те, що поширення цього виду риби було обмежене водами західної частини Антарктичного півострова.
"Ця популяція риб-драконів могла виявитися ізольованою в глибоких западинах під льодовиками. Вони змогли вижити за рахунок їжі, яку виштовхував рухомий лід. Коли ж льодовики відступили, ця субпопуляція стала досить відокремленою, щоб стати репродуктивно несумісною з Akarotaxis nudiceps", — підсумували вчені.
Нагадаємо, популярна акваріумна риба виявилася абсолютно новим видом. Уже 20 років цю рибу заводять для очищення акваріумів багато людей в усьому світі. Але тільки зараз її класифікували, як окремий вид.