У супутник Юпітера Ганімед врізався стародавній астероїд. За словами науковців, цей космічний камінь був у 20 разів більший за той, що 66 мільйонів років тому знищив динозаврів на Землі.
Вчені кажуть, що потужний удар стався 4 мільярди років тому. Він міг змусити найбільший супутник у Сонячній системіпохитнутися навколо своєї осі, пише TheGuardian.
За словами науковців, руйнівний удар змусив Ганімед, який є одним із майже 100 відомих супутників Юпітера, обернутися так, що ударний кратер звернений майже прямо від газового гіганта.
Згідно з комп’ютерними моделями, астероїд мав діаметр понад 240 кілометрів і врізався під кутом 60-90 градусів. Удар створив початковий кратер шириною до 1600 кілометрів, який був частково заповнений, коли камінь і пил, вибиті зіткненням, впали назад.
Планетолог з Університету Кобе в Японії, доктор Наоюкі Хірата сказав, що характерні борозни, які покривають поверхню Ганімеда, довгий час вважалися залишками кількох концентричних кілець, утворених ударом гігантського астероїда. Науковець описує, що центр системи борозен спрямований майже прямо від Юпітера. Це могло статися, якщо астероїд, який врізався в Ганімед, додав додаткову вагу зоні зіткнення, дестабілізуючи супутник і змушуючи його обертатися навколо своєї осі.
Додаткові пояснення цього удару можуть надійти від зонда Juice Європейського космічного агентства, який минулого року встановив курс на Юпітер і його супутники. У рамках своєї місії космічний корабель шукатиме кишені води та джерела енергії, необхідні для життя на супутниках Юпітера.
Планетолог з Університету Лестера, професор Лі Флетчер сказав, що стародавні землі на супутниках Юпітера свідчать про мільярди років бомбардування, які можна побачити й сьогодні. "Зрозуміти всі ці події, що відбуваються на поверхнях супутників, складно. Але за допомогою комп’ютерного моделювання є чудова спроба перемотати годинник, шукаючи пояснення розподілу шрамів на Ганімеді", – сказав науковець.
Лі Флетчер також додав, що місія Juice була добре обладнана для подальшого дослідження Ганімеда. "Це не тільки дасть найкращі зображення поверхневих тріщин, які коли-небудь були отримані, але й побачимо залишки цього удару", – підсумував експерт.
Раніше OBOZ.UA писав, що до Землі летить гігантський астероїд розміром з два футбольні поля.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!