Росія повернулася до логіки обстрілів української енергетики, яку використала у 2022-23 роках. Ворог знову почав бити по системам передачі електрики. Результат – аварійне відключення кількох атомних енергоблоків, що призвело до різкого зростання обсягів відключень світла.
Про це розповів енергоексперт Віктор Куртєв. Він пояснив:
- У 2022-2023 роках Росія била "по мережах, системам передачі".
"Здебільшого, це були магістральні підстанції Укренерго і підстанційні вузли великої теплової генерації", – розповів експерт.
- З 21 березня 2024 року до середини літа ворог атакував генеруючі потужності.
"Це були концентровані удари по об'єктах генерації зі знищенням енергоблоків та генеруючого обладнання. Так ми втратили за 5 місяців 9 000 мегават генерації", – повідомив він.
- 26 серпня Росія повернула логіку обстрілу 2022 року.
"Атаковано було 22 енергоб'єкти. З них 4 – об'єкти газотранспортної системи, а 18 – об'єкти магістральної мережі. В основному це підстанції, суміжні до АЕС. Задум цього – удар по видачі потужності АЕС. В результаті цього аварійно було відключено 3 атомні блоки, а трохи пізніше – ще один. Ми втратили у момент багато генерації – і почалися відключення", – розповів Куртєв.
Втім, підкреслив він, систему дуже швидко почали відновлювати. Очікувалося навіть, що "графіки відключень мали зникнути цього тижня".
"Але буде трохи важче. Але думаю, максимум за два тижні графіки відключення припиняться десь до середини листопада – з поправкою на нові удари", – констатував експерт.
Що потрібно знати про черги відключень
Загалом, під час планових відключень світла "Укренерго" щодня оголошує, скільки черг відключатимуть одночасно у кожній області. По суті, це технічна інформація для обленерго.
Але українцям варто розуміти: що більше черг, то більше годин без світла буде у вказану добу. Існує й умовне співвідношення кількості черг відключень світла з кількістю годин без нього:
- 1 черга графіків означає 4 години відключень на добу (сумарно із 24 годин);
- 2 черги – 8 годин обмежень на добу;
- 3 черги – 12 годин без світла на добу;
- 4 черги – до 16 години обмежень на добу.
В інших регіонах системи різняться. Найчастіше обленерго просто оновлюють графіки щодня або навіть протягом дня. Стежити за такими оновленнями потрібно на офіційних ресурсах самих обленерго:
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас через відключення питання купівлі зарядних станцій (прозваних у народі "екофлоу" – за назвою одного з виробників) знову стало актуальним – особливо для тих, хто мешкає в багатоквартирних будинках і не може поставити собі генератор. Однак для багатьох проблемою стає вибір такого пристрою – адже від його потужності залежить ціна.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!