Підсумки 05.09: Ротації в Кабміні і 55 жертв
Підсумки 05.09: Ротації в Кабміні і 55 жертв

Підсумки 05.09: Ротації в Кабміні і 55 жертв


Підсумки 05.09: Ротації в Кабміні і 55 жертв - Фото 1

Президент України очікує на результати від новопризначених міністрів протягом осені; Кількість жертв в Полтаві зросла до 55. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

У Полтаві завершено аварійно-рятувальні роботи на місці російського ракетного удару по навчальному закладу, продовжується ідентифікація решток тіл загиблих. Унаслідок атаки РФ загинули 55 людей, постраждали – 328. Люди загинули і були травмовані 3 вересня, коли росіяни вдарили двома ракетами по навчальному закладу у Полтаві – військовому Інституту зв’язку, а також медичному закладу.

Верховна Рада проголосувала за звільнення очільників двох відомств. Депутати прийняли відставку глави МЗС Дмитра Кулеби и та міністерки з питань реінтеграції ТОТ Ірини Верещук. За відставку першого проголосували 240 нардепів. За звільнення Верещук – 255 народних обранців.

Верховна Рада на засіданні 5 вересня призначила Андрія Сибігу новим міністром закордонних справ після того, як раніше звільнила з цієї посади Дмитра Кулебу. Андрій Сибіга розпочав свою дипломатичну кар’єру у 1997 році. З 2003 до 2008 року працював у МЗС, був радником-посланником у Польщі та директором Департаменту консульської служби. З 2016 до 2021 року був послом України у Туреччині. У травні 2021 року Сибіга став заступником керівника Офісу президента України Андрія Єрмака.

Ольгу Стефанішину призначили головою Мін’юсту. Вона також залишиться віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. “За” проголосували 253 парламентарі.

Він має чотири дипломи: тренера-викладача (Національний університет фізичного виховання та спорту України, 2001), фінансового спеціаліста (Київський національний торговельно-економічний університет, 2004), комерційного та трудового права (Міжрегіональна академія управління персоналом, 2008) і публічного управління (Національна академія державного управління при Президентові України, 2020). З 9 листопада 2023 року виконував обов’язки міністра молоді та спорту.

Калмикова закінчила Вінницький національний медичний університет і Вінницьку академію безперервної освіти, отримавши спеціальність “магістр публічного управління та адміністрування”. Вона також навчалася у бізнес-школі MIM-Kyiv за програмою MBA та завершила програму Fulbright Research and Development в Університеті штату Нью-Йорк у Буффало. 

Протягом останніх 20 років Калмикова працювала лікарем-інтерном, медичним консультантом, консультантом з маркетингу і менеджером благодійної організації “Міжнародний благодійний фонд “Повернись живим”. З червня до грудня 2021 року вона була радницею з гендерних питань Командування Сухопутних військ ЗСУ, а до вересня 2023 року – виконавчою директоркою Українського ветеранського фонду.

Верховна Рада підтримала призначення Світлани Гринчук на посаду міністра захисту довкілля та природних ресурсів України. До цього Гринчук обіймала посаду заступниці міністра енергетики, також керувала Офісом підтримки реформ при відомстві.

Верховна Рада підтримала призначення Віталія Коваля на посаду міністра аграрної політики України. Він  був призначений головою ФДМУ з листопада 2023 року. На цій посаді він працював до 5 вересня 2024 року. З 2019 року він очолював Рівненську обласну державну адміністрацію.

За призначення Сметаніна проголосували 247 нардепів. До цього він очолював УкрОборонПром.

Верховна Рада підтримала призначення Олексія Кулеби на посаду віцепрем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад та територій. З березня 2022 року Кулеба був призначений радником патронатної служби начальника Київської обласної військової адміністрації. З травня 2022 року – головою Київської обладміністрації. У січні став заступником керівника Офісу президента.

Коментуючи урядові заміни, Зеленський подякував парламенту за підтримку відповідних кандидатур.За його словами, дуже важливо, щоб урядові інституції зараз працювали максимально активно -ще активніше, ніж це було раніше.Він додав, що це стосується постачання зброї, захисту об’єктів енергетики та відбудови зруйнованого. Йдеться також про чітку ветеранську політику та протидію російській пропаганді за кордоном, роботу з глобальною українською спільнотою. А також забезпечення фінансової стабільності держави і, зокрема, активізація роботи з партнерами, щоб кошти від російських активів були спрямовані для України.

Румунія подарує Україні одну систему Patriot, яку замовила для власних потреб, повідомив Йоганніс. Йдеться про передання однієї з семи закуплених у США систем у найсучаснішій конфігурації 3+. Натомість Румунія закупить ще один ЗРК Patriot для захисту власного неба.

У звʼязку з ускладненням безпекової ситуації посадка осіб на евакуаційні поїзди зі станції Покровськ скасовано.  Початковою станцією відправлення евакуаційних потягів, які евакуюють цивільне населення Донецької області, визначено станцію Павлоград у Дніпропетровській області.

Школярі київського ліцею Інвентор Скул встановили новий національний рекорд, склавши найбільший український рушник з LEGO, розміром 6,6 на 1,2 метра. На його створення пішло 15 332 кубиків конструктора, і він став символом єдності та підтримки української мови.

Міністерство юстиції США заблокувало 32 доменних імені, які розміщували посилання на російський пропагандистський контент. Більшість з них маскувались під відомі американські та європейські ЗМІ, як The Washington Post або Fox News і перенаправляли користувачів, котрі нічого не підозрювали, на контент російського виробництва.



Теги за темою
Росія США Володимир Зеленський Київ Кабмін Донецька область Президент евакуація пропаганда звільнення
Джерело матеріала
loader
loader