Єрмак Андрій Борисович: керівник Офісу президента
Єрмак Андрій Борисович — раніше займався захистом прав інтелектуальної власності та авторського права, а також продюсуванням фільмів. Після перемоги Зеленського на президентських виборах спочатку став його помічником, а в лютому 2020 року очолив Офіс президента.
Біографія
Андрій Борисович Єрмак народився 21 листопада 1971 року в місті Київ.
Освіта
Після закінчення київської школи №259 Андрій вступив до Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1995 році Єрмак отримав диплом магістра з міжнародного приватного права і диплом референта-перекладача англійської мови.
Сім'я
Борис Михайлович — батько Андрія. За радянських часів він був співробітником київського заводу імені Артема, Держкомітету з профтехосвіти, займався організацією профтехосвіти в Афганістані. Там же він завідував відділом кадрів радянського торгпредства.
У Андрія є молодший на вісім років брат Денис. Він економіст-міжнародник, працював у низці комерційних компаній, брав участь в АТО, отримав там контузію.
Андрій Єрмак неодружений. Дітей немає.
Кар'єра
Після школи Андрій деякий час був лаборантом кабінету технічних засобів навчання Центрального інституту удосконалення вчителів при Міністерстві освіти. Потім в студентські роки Єрмак підробляв в юридичній фірмі.
У 1997 році він заснував "Міжнародну юридичну компанію". Андрій Єрмак став одним з перших юристів, який почав надавати телеканалам і кінокомпаніям системно юридичні послуги.
Протягом двох десятків років Андрій і його компанія спеціалізувалися на захисті прав інтелектуальної власності та авторського права. Серед його клієнтів були такі українські компанії як “Інтер Медіа Груп”, а також всесвітньо відомі “Disney”, “Pixar”, а також “Universal”.
Андрій Єрмак розробляв перші законодавчі акти в сфері господарського права та інтелектуальної власності. Він очолював правління громадської організації "Асоціація підприємців міста Києва".
Захищаючи інтереси представників шоу-бізнесу, Єрмак став і сам одним з них. В якості продюсера він брав участь у створенні кількох українських художніх фільмів, таких як "Сквот 32" і "Межа".
Андрій — засновник продюсерської і продакшн компанії Garnet International Media Group. Єрмак є членом Української та Європейської кіноакадемій.
У трьох скликаннях (V-VII) Верховної Ради Єрмак на громадських засадах працював помічником народного депутата від фракції Партії регіонів Ельбруса Тадеєва.
На наступний день після інавгурації Володимир Зеленський призначив Андрія Єрмака своїм помічником.
Єрмак займався питаннями зовнішньої політики і міжнародних відносин. Андрій вів перемовини з Російською Федерацією, Європейським Союзом і США. Він організовував обмін полоненими з "ДНР" і "ЛНР". У складі українській делегації побував в закордонних робочих поїздках, займався організацією зустрічі "Нормандської четвірки".
Андрій Єрмак — керівник міжнародної асоціації "Українсько-грузинське співробітництво в сфері іноземного інвестування", громадської організації "Наша гордість", ТОВ "М.Е.П" та ЗАТ "Інтерпромфінанс Україна".
Цитати і заяви
Про своє продюсерство
В інтерв'ю Андрій Єрмак розповів, що вибирає проєкти за принципом власної зацікавленості в темі, перспективи її розвитку, якщо йому цікавий режисер або продюсер, у якого є цікава ідея.
За словами продюсера, його історія повинна зачепити. Для нього вибір проєкту об'єднує кілька складових — дивитися як глядач, продюсер і бізнесмен.
Про громадські запити на жанри фільмів серед українців
Андрій Єрмак зазначає, що в даний момент українці живуть у важких умовах, мають багато проблем. Тому найбільш популярними жанрами в кіно є комедія і фентезі.
Також продюсер зазначає, що часто комедії залишаються недооціненими, оскільки їх не сприймають як серйозні фільми. Він вважає, що всі жанри в кіно потрібні. Він і сам є любителем якісних комедій.
Скандали
У 2019 році журналісти виявили, що у тоді ще помічника президента був спільний бізнес з підприємцями з оточення Володимира Путіна.
За даними журналістського розслідування програми «Схеми», на початку 2000-х Андрій Єрмак мав спільний бізнес з Рахамімом Еммануїловим. Він один із засновників компанії, яка є співвласником російського «Інтерпромбанку». Серед інших власників банку - люди з оточення президента РФ Володимира Путіна.
Сам Єрмак розповів, що Еммануїлов — давній друг його батька. У 1999 році він попросив Андрія допомогти з реєстрацією компанії в Україні. Чиновник зазначив, що ніякої господарської діяльності через цю компанію не велось. А сам Єрмак в останній раз розмовляв з Еммануїловим приблизно десять років тому, коли вітав друга батька з днем народження по телефону.
Журналісти підтвердили інформацію про те, що компанія Єрмака-Еммануїлова не показувала доходів. У той же час інша їхня спільна фірма за 12 років заробила майже 40 мільйонів гривен.
Наприкінці березня 2020 року нардеп з фракції "Слуга народу" Гео Лерос опублікував відео, зроблені прихованою камерою. На них чоловік, схожий на брата Єрмака обговорює призначення на різні посади. Парламентарій звинуватив очільника президентського Офісу в корупції і направив депутатське звернення в НАБУ.
Єрмак заявив, що відео зроблено з різних нарізок, а фрази, які звучать на відео, вирвані з контексту. Чиновник зазначив, що плівки мали на меті дискредитувати його брата, який "заважає деяким олігархам та особливо російським спецслужбам" і зірвати співпрацю України з МВФ (плівки були опубліковані за день до важливого голосування в парламенті).
За словами Зеленського, відео — "марна справа", так як він не може уявити, щоб Єрмак брав гроші за призначення на якісь посади. Героса президент назвав аферистом.
У квітні Спеціалізована антикорупційна прокуратура перекваліфікувала справу на «шахрайство» і передала її до Національної поліції. Влітку при отриманні хабара правоохоронці затримали другу особу, що фігурує на плівках — Дмитра Штанько. Правда, пізніше він вийшов під заставу.
Декларація
У березні 2021 року Андрій Єрмак опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
У очільника Офісу президента в Києві є одна квартира (107,8 кв.м.). Цю нерухомість Єрмак придбав восени 2005 року за 3,5 мільйона гривень. У березні 2020 року Андрій купив за 2,9 мільйона гривень автомобіль Mercedes-Benz S 350.
У 2020 році Єрмак отримував зарплати у ТОВ "Міжнародна юридична компанія" (12 тисяч гривень), АТ "Міжнародна юридична компанія" (4898 грн) і Державному управлінні справами (444,5 тис. грн). Також Андрій у якості доходу за відчуження цінних паперів і корпоративних прав отримав п'ять тисяч, а в якості страхових виплат — 8944 грн.
У банках Андрій зберігає 226,8 тисячі гривень. Готівковими коштами він задекларував 50 тисяч євро, 153 тисячі доларів. Компанії "Гарнет Інтернешнл Медіа Груп" позичив 1,3 мільйона гривень. Та ж фірма заборгувала йому ще 8,3 мільйона гривень.